WinAPE ikona

WinAPE2.0 Beta 2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

WinAPE to emulator jednego z pierwszych komputerów domowych, czyli Amstrad CPC. Program, który został zaprojektowany przy wykorzystaniu Debuggera i Assemblera, współpracuje ze wszystkimi 32-bitowymi systemami operacyjnymi Windows.

Narzędzie pozwala na emulację każdego modelu CPC, czyli CPC 464/664 i 6128, CPC 464+ oraz 6128+. Emulacja (w tym ekranu i cyfrowych efektów dźwiękowych) przebiega w sposób bardzo dokładny, więc użytkownicy systemu Windows mogą doświadczyć tych samych wrażeń, co dawni posiadacze któregokolwiek z komputerów Amstrad CPC.

Należy zaznaczyć, że WinAPE wspiera następujące obrazy dysków: DSK, EDSK, ARC oraz DSC. Jednocześnie obsługuje archiwa danych zapisane w formatach: ZIP, ARJ, JAR, CAB, BH, GZ, Z, LHA, ARC, TAR, ZOO i UUE. Pozwala również na skonfigurowanie sterowania w grach wedle upodobań dzięki funkcji przypisywania dowolnych przycisków na klawiaturze do klawiszy CPC. Wszystkie ustawienia konfiguracyjne mogą być przeprowadzane w czasie działania aplikacji.

Zdaniem producenta, WinAPE to jeden z najszybszych emulatorów CPC dla popularnych "okienek" i nietrudno zgodzić się z tym stwierdzeniem, bowiem opisywane narzędzie faktycznie działa stosunkowo szybko i bezproblemowo.

Udostępnij
WinAPE 2.0 Beta 2wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań380
Data aktualizacji23 paź 2015
Rozmiar pliku4.35 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
WinAPE ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (0)