Windowed: Instagram na desktopie w wygodnej przeglądarce

Windowed: Instagram na desktopie w wygodnej przeglądarce

12.10.2017 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Publikowanie zdjęć na Instagramie jest sporym wyzwaniem, jeśli ktoś chce wyjść poza schemat i najpierw przygotować swoje dzieło na komputerze. Można próbować wysyłać zdjęcia na smartfon i publikować z niego albo sięgnąć po przeglądarkę podszywającą się pod mobilną. Wygodnym i darmowym rozwiązaniem tego problemu jest Windowed – dostępna na Windowsa i macOS-a przeglądarka, przeznaczona do przeglądania mobilnego Instagramu.

Windowed korzysta z tego, że od pewnego czasu mobilna strona Instagramu pozwala publikować zdjęcia. To nic innego, jak zbudowana na frameworku Electron przeglądarka, przeznaczona do przeglądania Instagramu i podająca się za mobilną Safari, ale z możliwością dowolnego zmieniania rozmiaru okna. Windowed pozwala też przeglądać inne strony, ale nie jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs przeglądarki jest bardzo prosty – mamy możliwość przechodzenia wstecz i do przodu oraz odświeżania strony. Po zalogowaniu na konto na Instagramie mamy wszystkie jego funkcje pod ręką, możemy więc przejrzeć zdjęcia obserwowanych użytkowników, edytować swój profil, przeszukiwać zdjęcia, śledzić aktywność i oczywiście publikować własne fotografie, wskazując je z dysku komputera.

Warto pamiętać, że w tym przypadku nie mamy dostępu do wygodnego kadrowania zdjęć ani do charakterystycznych filtrów. Nie jest to jednak problem na komputerze, gdzie na pewno mamy do dyspozycji program do podstawowej obróbki zdjęć (Choćby Zdjęcia w Windowsie 10).

Program nie jest związany z Instagramem, jego kod źródłowy jest dostępny na GitHubie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)