Windows 10 15060 dostępny – ostatnie szlify przed Creators Update?

Windows 10 15060 dostępny – ostatnie szlify przed Creators Update?

Windows 10 15060 dostępny – ostatnie szlify przed Creators Update?
17.03.2017 11:07

Jeszcze w tym miesiącu ukaże się najpewniej aktualizacja Creators Update – kolejny kamień milowy w rozwoju Windowsa jako usługi. Microsoft opublikował dziś nową kompilację testową, oznaczoną numerem 15060. Oczywiście tuż przed premierą aktualizacji nie należy oczekiwać nowych funkcji, otrzymujemy za to kolejną garść poprawek.

W zeszły weekend ukazała się kompilacja 15055, która stanowiła pewne zaskoczenie. Większość (całkiem licznych zresztą) poprawek dotyczyła tam Edge'a, co może zaskakiwać na tym etapie prac. W 15060 sytuacja wygląda podobnie.

Z siedmiu poprawek, trzy dotyczą Edge'a. W przeglądarce naprawiono problem, który skutkował zawieszaniem się edytora metod wprowadzania po szybkim wpisaniu ciągu znaków transkrypcji hanyu pinyi. Edge powinien już także bezproblemowo startować po wcześniejszej awarii– dotychczas były z tym problemy, gdyż nawet kilka minut po wystąpieniu błędu, w tle wciąż działała instancja przeglądarki. Poprawiono także narzędzia deweloperskie w kwestii rozpoznawania pływających ramek.

Poza poprawkami w Edge'u, wprowadzono także zmiany, które rozwiązały problem nieaktywności ikony ustawień na pasku zadań oraz kafelka w Menu Start. W panelu Ustawień mają być odtąd pojawiać wszystkie zewnętrzne układy klawiatury. Taskhost.exe nie zawiesza się już po szybkim wpisaniu znaków z tabulatorem w aplikacjach UWP, zaś na Surface'ach serii 3 wyeliminowano problemy z aktualizacją, jakie pojawiały się po umieszczeniu w urządzeniu karty pamięci.

W kompilacji 15060 na pulpicie znów zawitał znak wodny, co sugeruje, że nie jest to ostatnia wersja Windowsa przed udostępnieniem Creators Update. W najbliższym czasie możemy zatem oczekiwać kolejnych drobnych poprawek, choć już nie nowych funkcji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)