Windows 10 będzie bezpieczniejszy. Defender dostaje ochronę przed naruszaniem integralności

Windows 10 będzie bezpieczniejszy. Defender dostaje ochronę przed naruszaniem integralności
16.10.2019 21:59
Windows 10 dostaje nowe ustawienia Defendera, fot. Getty Images
Windows 10 dostaje nowe ustawienia Defendera, fot. Getty Images

Windows 10, a dokładniej dbający o bezpieczeństwo Defender, otrzymuje nową opcję. Chodzi o ochronę przed naruszaniem integralności, dzięki której oprogramowanie będzie bardziej odporne na manipulacje ustawieniami. Nowość po raz pierwszy zapowiedziano jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Wtedy też Tamper Protection, bo tak nowa opcja nazywa się w oryginale, trafiła w ręce testerów Windows 10. Nowe zabezpieczenie ma być dodatkową przeszkodą dla innych szkodliwych aplikacji, które mogłyby chcieć modyfikować ustawienia Defendera, głównie te dotyczące ochrony w czasie rzeczywistym.

Ustawienia Defendera, w tym opcja ochrony przed naruszeniem integralności, źródło: Microsoft.
Ustawienia Defendera, w tym opcja ochrony przed naruszeniem integralności, źródło: Microsoft.

Jak zwraca uwagę serwis ZDNet, testy nowej funkcji dobiegły końca i Microsoft rozpoczyna wdrażanie u wszystkich użytkowników Windows 10. W przypadku użytkowników domowych, nowe zabezpieczenie będzie domyślnie aktywne. W firmach aktywacją muszą się zająć administratorzy.

Zmiany w Defenderze to nie jedyne nowości związane z bezpieczeństwem, na które można liczyć w najbliższym czasie. W najbliższych tygodniach spodziewamy się także udostępnienia listopadowej aktualizacji Windows 10, która już teraz jest dostępna dla insiderów. Będzie ona miała formę dużej aktualizacji zbiorczej, w której bez wątpienia nie zabraknie serii poprawek związanych z bezpieczeństwem.

Chcesz być bezpieczny w sieci? Przed wieloma zagrożeniami ochroni program BitDefender.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)