Windows 10 bez serwisu Mixer na pasku gry. Do streamingu trzeba użyć innych programów

Windows 10 bez serwisu Mixer na pasku gry. Do streamingu trzeba użyć innych programów

Obsługa serwisu Mixer znika z paska gry w Windows 10 (Getty Images)
Obsługa serwisu Mixer znika z paska gry w Windows 10 (Getty Images)
Oskar Ziomek
03.10.2019 15:00

Aktualizacja paska gry w Windows 10 usuwa z niego możliwość wysyłania materiałów do serwisu Mixer. Microsoft zachęca streamerów do korzystania z aplikacji firm trzecich.

Na problem usuniętej usługi Mixer z paska gry z Windows 10 zwraca uwagę serwis Windows Central. Jak się okazuje, Microsoft aktualizuje ten dodatek dla graczy zgodnie z ich informacjami zwrotnymi. Niedawno trafił do niego na przykład licznik klatek na sekundę, co należy zaliczyć na plus.

Szybko zauważono jednak, że aktualizacja wiązała się nie tylko z dodaniem nowych funkcji. Pasek gry nie będzie już bowiem pozwalał na streaming do usługi Mixer. W tej kwestii udało się nawet uzyskać komentarz od Microsoftu, który jest przy okazji zachętą do korzystania z aplikacji firm trzecich.

– W związku z nieustającymi opiniami społeczności, po dokładnej analizie postanowiliśmy usunąć usługe Mixer z Xbox Game Bar i skupić się na dostarczaniu nowych, częściej wspominanych [przez społeczność] funkcji (...) Streaming do Mixera jest możliwy z urządzeń z systemem Windows 10 korzystających z narzędzi innych firm, takich jak OBS, Streamlabs i XSplit... – czytamy w oświadczeniu.

Choć producent uzasadnia usunięcie Mixera z paska gry opiniami społeczności, decyzja pozostaje zaskakująca w dobie coraz większego zainteresowania streamingiem i dzielenia się swoimi osiągnięciami (także w grach) w internecie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)