Windows 10 bez serwisu Mixer na pasku gry. Do streamingu trzeba użyć innych programów

Obsługa serwisu Mixer znika z paska gry w Windows 10 (Getty Images)
Obsługa serwisu Mixer znika z paska gry w Windows 10 (Getty Images)
Oskar Ziomek

03.10.2019 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja paska gry w Windows 10 usuwa z niego możliwość wysyłania materiałów do serwisu Mixer. Microsoft zachęca streamerów do korzystania z aplikacji firm trzecich.

Na problem usuniętej usługi Mixer z paska gry z Windows 10 zwraca uwagę serwis Windows Central. Jak się okazuje, Microsoft aktualizuje ten dodatek dla graczy zgodnie z ich informacjami zwrotnymi. Niedawno trafił do niego na przykład licznik klatek na sekundę, co należy zaliczyć na plus.

Szybko zauważono jednak, że aktualizacja wiązała się nie tylko z dodaniem nowych funkcji. Pasek gry nie będzie już bowiem pozwalał na streaming do usługi Mixer. W tej kwestii udało się nawet uzyskać komentarz od Microsoftu, który jest przy okazji zachętą do korzystania z aplikacji firm trzecich.

– W związku z nieustającymi opiniami społeczności, po dokładnej analizie postanowiliśmy usunąć usługe Mixer z Xbox Game Bar i skupić się na dostarczaniu nowych, częściej wspominanych [przez społeczność] funkcji (...) Streaming do Mixera jest możliwy z urządzeń z systemem Windows 10 korzystających z narzędzi innych firm, takich jak OBS, Streamlabs i XSplit... – czytamy w oświadczeniu.

Choć producent uzasadnia usunięcie Mixera z paska gry opiniami społeczności, decyzja pozostaje zaskakująca w dobie coraz większego zainteresowania streamingiem i dzielenia się swoimi osiągnięciami (także w grach) w internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)