Windows 10. Darmowe narzędzie, które zastępuje diody statusu

Windows 10. Darmowe narzędzie, które zastępuje diody statusu

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
25.01.2020 14:27

Choć współczesne komputery często są wręcz diodami obłożone, te często pełnią w nich rolę wyłącznie estetyczną. Diody statusu, czy to aktywności sieciowej czy klawiszy Lock, potrafią być kompletnie nieobecne. W takim wypadku przydatny może okazać się addLEDs.

addLEDs to niewielkie narzędzie dla użytkowników Windowsa 10, które pozwala wyświetlić w zasobniku systemowym powiadomienia o aktywności sieciowej i aktywności dysku twardego. Tak, jak umieszczane na obudowach komputerów diody. Ponadto, w ten sam sposób informuje o statusie klawiszy Num Lock, Scroll Lock oraz Caps Lock.

Program oferuje parę motywów wizualnych, prosty interfejs i nie wymaga instalacji. Wszystko, co należy zrobić, to uruchomić plik wykonywalny. Ewentualnie można ustawić autostart, dostosować typ wyświetlanych ikonek, a także określić czułość monitora sieciowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przykładowo, mój prywatny notebook marki Dell w ogóle nie informuje o statusie klawisza Caps Lock, co bywa konfundujące podczas wpisywania haseł. W takim wypadku addLEDs to świetne rozwiązanie. Zapewne ucieszy też tradycjonalistów, którzy po prostu lubią mieć wszystko jak na dłoni. Zwłaszcza, że całość zajmuje zaledwie 416 KB i cechuje się marginalnym zużyciem RAM.

Program addLEDs znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)