Windows 10 i błędy po aktualizacji: nie działa dźwięk, niektórzy nie mogą znaleźć plików

Windows 10 i błędy po aktualizacji: nie działa dźwięk, niektórzy nie mogą znaleźć plików

Windows 10 ma kolejne problemy po aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 ma kolejne problemy po aktualizacji, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.05.2020 11:31

Windows 10 znów jest powodem frustracji części użytkowników. Po ostatniej aktualizacji zbiorczej KB4556799, niektórzy ponownie skarżą się na błędy, które są już na swój sposób typowe – w systemie pojawia się problem z obsługą dźwięku, a niektórzy nie potrafią znaleźć swoich plików. Ponadto pojawiają się inne usterki, w tym z instalacją sterowników w laptopach oraz niebieskie ekrany śmierci.

O szczegółach można przeczytać między innymi na oficjalnym forum. Użytkownicy opisują problemy z aktualizowaniem sterowników w notebookach, BSOD-y oraz kłopoty z kartami dźwiękowymi. W kilku wątkach na reddicie można natomiast przeczytać o szczegółach – ktoś opisuje, że po zaktualizowaniu Windowsa 10 przestał działać przedni panel karty dźwiękowej, przez co nie może wygodnie podłączać słuchawek i mikrofonu. Ktoś inny podaje, że chwilowym rozwiązaniem może być wyłącznie opcji ulepszania dźwięku w ustawieniach karty.

Podobne usterki występowały już w Windows 10 w przeszłości. Przykładem może być choćby aktualizacja KB4549951 z końca kwietnia. Wówczas również zwrócono uwagę na "znikające pliki". Na szczęście w znakomitej większości przypadków ten problem jest mniej groźny, niż się wydaje. W praktyce dokumenty zazwyczaj nie są usuwane, a jedynie "chowane" przed użytkownikiem z powodu niewłaściwego rozszerzenia. Do plików można wówczas dotrzeć, dokładnie przeglądając systemowe katalogi.

Nie oznacza to oczywiście, że na tę usterkę można w konsekwencji przymknąć oko. Wielu użytkowników z pewnością nie jest świadomych, że ich dokumenty w rzeczywistości są dostępne i zostały tylko przed nimi ukryte. Część osób może nawet ponieść koszty związane z wezwaniem specjalisty w celu odzyskania dokumentów, niepotrzebnie tracąc czas.

W chwili pisania niniejszego tekstu, Microsoft nie potwierdził na stronie aktualizacji KB4556799 żadnej z opisanych usterek. Użytkownicy muszą się więc z nimi zmagać na własną rękę, licząc na pojawienie się nowych łatek w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)