Windows 10 i koronawirus: nowy baner w systemowej wyszukiwarce

Windows 10 i koronawirus: nowy baner w systemowej wyszukiwarce

W Windows 10 pojawił się nowy baner, fot. Oskar Ziomek
W Windows 10 pojawił się nowy baner, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.04.2020 12:53, aktualizacja: 20.04.2020 14:06

W Windows 10 pojawiły się nowe skróty, które pozwalają szybko dotrzeć do najnowszych informacji o koronawirusie. Microsoft chce w ten sposób zachęcić do korzystania z mapy i specjalnej podstrony w serwisie MSN, agregującej najważniejsze publikacje związane z COVID-19. Zarówno interaktywna mapa, jak i strona z informacjami są dostępne w języku polskim.

Nowy baner, o którym mowa, pojawił się w systemowej wyszukiwarce po jednej z ostatnich aktualizacji Windows 10. Użytkownik może stąd szybko przenieść się do widoku interaktywnej mapy, która w serwisie Bing jest dostępna od marca. Kolejny kontakt z mapą sugeruje, że od tamtego czasu została nieco dopracowana, a informacje o liczbie zarażonych sa aktualizowane szybciej niż wcześniej.

Czytelne wykresy dotyczące rozwoju COVID-19, źródło: Bing.
Czytelne wykresy dotyczące rozwoju COVID-19, źródło: Bing.

Można się stąd dowiedzieć między innymi o liczbie chorych i zgonów w konkretnym kraju oraz przeanalizować rozwój pandemii na wykresach – większość z nich dostępna jest po kliknięciu zakładki Wykresy w górnej części interfejsu. Sama mapa działa bardzo sprawnie, szybko reagując na polecenia myszy oraz przybliżanie, czego nie można powiedzieć o wszystkich konkurencyjnych stronach tego typu. W efekcie jest to jedno z najbardziej przyjaznych w użytkowaniu źródeł informacji o COVID-19.

Mapa Microsoftu nie jest oczywiście jedynym tego typu źródłem. Innym przykładem może być choćby mapa Google'a, jednak tutaj informacji jest dużo mniej, a wykresy tylko podstawowe. O rzetelnych źródłach informacji o koronawirusie informowaliśmy jeszcze w marcu, w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)