Windows 10 i problem z logowaniem PIN‑em. Powodem pechowa aktualizacja

Aktualizacja Windows 10 powoduje problemy z logowaniem, fot. materiały prasowe
Aktualizacja Windows 10 powoduje problemy z logowaniem, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek

19.09.2019 12:28

Użytkownicy Windows 10 muszą się zmierzyć z kolejnym błędem dotyczącym najnowszej aktualizacji zbiorczej KB4515348. Niektórzy zwracają bowiem uwagę na problemy podczas logowania do systemu z użyciem PIN-u.

O szczegółach można przeczytać na łamach serwisu AskWoody, gdzie jeden z użytkowników Windowsa tłumaczy swój problem. Jak się okazuje, po instalacji łatki KB4515348 w czterech komputerach z majową aktualizacją Windows 10, w trzech z nich zniknęła możliwość logowania PIN-em. Co ciekawe, usunięcie aktualizacji nie rozwiązało usterki.

Szczegóły problemu opisane na AskWoody.
Szczegóły problemu opisane na AskWoody.

Użytkownik opisuje jednak, że z czasem trafił na podpowiedź, która pozwoliła mu ominąć problem. Rozwiązaniem okazuje się usunięcie zawartości lokalnego folderu:

C:\Windows\ServiceProfile\LocalServices\AppData\Local\Microsoft\NgcPóźniej trzeba jeszcze ponownie uruchomić komputer i wówczas logowanie PIN-em znów ma być dostępne. Zawartość folderu powinna zostać automatycznie przywrócona po ponownym zalogowaniu do systemu.

Niestety, na stronie wsparcia Windowsa problem nie został na razie opisany, choć podobna usterka pojawiła się już wcześniej w historii aktualizacji Windows 10. Jak zauważa użytkownik opisujący problem, w sierpniu podobny błąd rozwiązano aktualizacją KB4512941.

Warto zwrócić uwagę, że opisywany problem z logowaniem PIN-em to nie jedyny błąd powodowany przez najnowszą aktualizację Windows 10. Wcześniej opisywaliśmy problem z wysokim obciążeniem CPU powodowany przez komponent IME.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (161)