Windows 10 i "wiadomości i zainteresowania" na pasku zadań. Możesz je wyłączyć

Widok "wiadomości i zainteresowań" w Windows 10
Widok "wiadomości i zainteresowań" w Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

09.06.2021 13:36

Windows 10 od niedawna oferuje nowy widok na pasku zadań, nazwany w polskiej wersji podglądem "wiadomości i zainteresowań". Nie wszystkim przypadł do gustu, ale zamiast szczególnie się tym irytować, można go po prostu wyłączyć.

W Windows 10, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pojawił się jakiś czas temu nowy element na pasku zadań. Nie każdy już go widzi, ale finalnie trafi do wszystkich użytkowników, w ramach najbliższych aktualizacji systemu. W anglojęzycznej wersji Windows 10 jest już dostępny od miesięcy.

Chodzi o domyślnie włączony widok "wiadomości i zainteresowania", w ramach którego system pokazuje użytkownikowi podsumowanie prognozy pogody, a po rozwinięciu - skróty do wiadomości, informacje o ruchu drogowym i pełną prognozę. W praktyce jest rozwiązaniem analogicznym choćby do aplikacji Google w przypadku Androida.

Jak wyłączyć "wiadomości i zainteresowania" w Windows 10?

Chociaż nowy widok "wiadomości i zainteresowania" po aktualizacji Windows 10 zostaje automatycznie włączony, nie ma konieczności korzystania z niego. Jeśli komuś nie odpowiada - wystarczy go wyłączyć, korzystając z menu kontekstowego paska zadań.

By to zrobić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, a następnie odszukać w górnej części pozycję "Wiadomości i zainteresowania". Domyślnie pokazywana jest zarówno ikona, jak i tekst (a więc informacja o pogodzie wraz z temperaturą i poziomem zachmurzenia).

Ustawienia "wiadomości i zainteresowań" w Windows 10
Ustawienia "wiadomości i zainteresowań" w Windows 10© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Użytkownik może z tego miejsca skrócić belkę jedynie do ikony lub całkowicie wyłączyć nowy widok. W ten sposób "wiadomości i zainteresowania" znikną z paska zadań Windows 10, a system będzie wyglądać tak, jak przed aktualizacją, która ten element dodała.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)