Windows 10 jednym daje Netflixa, innym "Candy Crush Saga"

Windows 10 dostał uproszczone menu, ale Candy Crush Saga zostaje
Windows 10 dostał uproszczone menu, ale Candy Crush Saga zostaje

29.04.2019 21:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już zdążyliśmy się ucieszyć, że z Windowsa 10 będzie można odinstalować zbędne gry i odpoczniemu od bloatware'u. Nowe informacje o aktualizacji Windowsa 10 pokazują jednak, że Microsoft nie zamierza rezygnować ze wciskania nam gry Candy Crush Saga czy Netflixa. Nawet próbuje te produkty kierować do pewnych grup odbiorców.

W usłudze MSDN pojawiły się obrazy instalacyjne systemu Windows 10. Microsoft obiecał nam uproszczony układ menu Start na nowych urządzeniach i świeżych instalacjach, a także łatwiejsze usuwanie niechcianych aplikacji. Co ciekawe, to uproszczone menu będzie zależeć od typu konta, z jakiego korzystamy. Dostaniemy inny zestaw aplikacji, logując się na konto lokalne lub konto Microsoft.

Użytkownicy wybierający na świeżym systemie konto lokalne dostaną aplikacje multimedialne – Netflixa, Spotify, Adobe Photoshop Elements, Plex i tym podobne. Logujący się kontem Microsoft znajdą w swoim menu Start kilka lekkich gier, w tym niesławną "Candy Crush Saga". Nie ma znaczenia, czy instalujemy Widnowsa 10 w wersji Home, czy Pro.

W odpowiedzi na powyższy wpis Michael Niehaus z Microsoft poinformował, że aplikacje mogą różnić się od kraju, w którym jest instalowany system. Prawdopodobnie wszyscy, którzy zdecydują się na logowanie kontem Microsoft, i tak zobaczą w swoim menu Start cukierkową grę.

Jak zacząć z czystym menu Start?

Jest sposób, by zainstalować system Microsoft z pustym menu Start, choć nie możemy obecnie ręczyć za jego skuteczność. Podczas pierwszego uruchamiania systemu należy wybrać opcję korzystania z systemu z ograniczoną konfiguracją, by Windows nie połączył się z internetem i nie ściągnął dodatkowych aplikacji.

Nie mamy jednak gwarancji, że przy którejś aktualizacji "Candy Crush Saga" nie pojawi się na komputerze.

Samo menu Start wygląda schludnie. Największe kafelki zostały nieco zmniejszone, a całość ułożona w jednej kolumnie. Niestety, by dostać takie menu Start, trzeba zainstalować Windowsa od nowa - aktualizacja zostawi wszystko po staremu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)