Windows 10 ma problem z ZIP-ami, nadpisuje pliki przy rozpakowywaniu

Windows 10 ma problem z ZIP-ami, nadpisuje pliki przy rozpakowywaniu

23.10.2018 18:51, aktualizacja: 23.10.2018 20:38

Windows 10 October 2018 Update, znany też jako kompilacja 1809, wygląda jak niekończące się pasmo problemów. Sporo błędów, które pojawiły się od wydania tej wersji, zostało już naprawionych, ale nie znaczy to, że nie znajdą się nowe. Z lekkim opóźnieniem pojawiły się informacje o błędzie w obsłudze archiwów ZIP.

Błąd pojawił się w mechanizmie rozpakowywania archiwów, wbudowanym w system. W normalnych warunkach, kiedy rozpakowujemy ZIP-a, a w docelowym miejscu już znajdują się pliki o identycznych nazwach jak te z archiwum, spodziewamy się okna z taką informacją. System Windows powinien zapytać użytkownika, czy ma te pliki nadpisać nowymi, czy anulować akcję. Jednak po październikowej aktualizacji powiadomienie nie było pokazywane.

W kompilacji 1809 Windowsa 10, podczas rozpakowywania ZIP-a albo przeciągania plików z niego w inne miejsce w Eksploratorze plików, system milczy. Pliki mogą zostać nadpisane, albo może nic się nie zmienić, a użytkownik nie dostanie o tym żadnej informacji. W efekcie niektórzy użytkownicy stracili starsze wersje plików, inni w ogóle nie rozpakowali ZIP-ów. Trudno znaleźć tu jakąś regułę zachowania obsługi archiwów.

Błąd był zgłaszany przez testerów jeszcze przed wydaniem Windows 10 October 2018 Update. Wszystko wskazuje na to, że został naprawiony w kompilacji 18234. Błąd nie jest krytyczny, ale lepiej uważać przy rozpakowywaniu skompresowanych archiwów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (245)