Windows 10: nadchodzi aktualizacja do aktualizacji. Tym razem wszystko ma działać

Windows 10: nadchodzi aktualizacja do aktualizacji. Tym razem wszystko ma działać

Windows 10 dostanie poprawioną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 dostanie poprawioną aktualizację, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
24.02.2020 11:57

Microsoft pracuje nad ulepszoną wersją aktualizacji KB4524244 dla Windowsa 10. Chodzi o łatkę, która w połowie lutego skomplikowała życie użytkownikom Windows 10 korzystającym z komputerów HP. Ostatecznie aktualizacja została wstrzymana i wycofana, a Microsoft zabrał się za prace nad jej pozbawioną błędów wersją.

O wycofaniu aktualizacji KB4524244 i rozpoczęciu prac naprawczych, Microsoft informował jeszcze 16 lutego, czyli ponad tydzień temu. Do dzisiaj nowsza wersja aktualizacji nie została wydana, ale w dokumentacji na stronie Microsoftu pojawiły się jasne informacje o przebiegu prac. Z krótkiego wyjaśnienia dowiadujemy się, że producent współpracuje z partnerami, by stworzyć ulepszoną wersję aktualizacji i wkrótce ponownie udostępnić ją użytkownikom. Doświadczenie każe oczekiwać nowej łatki jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej w Patch Tuesday w pierwszej połowie marca.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ostatnio nie w każdym przypadku Microsoft wystarczająco szybko reaguje na zgłaszane przez użytkowników problemy. Świetnym przykładem jest kwestia błędów w wyszukiwarce Eksploratora, które znane były od ubiegłego roku, a ostateczne rozwiązanie pojawiło się dopiero pod koniec poprzedniego miesiąca. Pozostaje mieć nadzieję, że w przypadku aktualizacji KB4524244 będzie inaczej i na rozwiązanie nie trzeba będzie czekać długo.

Kłopoty związane z KB4524244 nie sa jednak jedynymi, z którymi borykają się użytkownicy Windowsa 10. W ciągu zaledwie kilku tygodni, do systemu trafił szereg kłopotliwych łatek, a wszystko zaczęło się od powodującej masę błędów aktualizacji KB4532695, którą wydano pod koniec stycznia. Problemy dotyczą między innymi wydajności oraz obsługi Wi-Fi i Bluetootha.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)