Windows 10 pokocha każdy sprzęt, a Cortana wszystkie smartfony

Windows 10 pokocha każdy sprzęt, a Cortana wszystkie smartfony26.05.2015 18:59
Windows 10 pokocha każdy sprzęt, a Cortana wszystkie smartfony

Cortana nie będzie towarzyszyć nam wyłącznie na systemie Windows 10. Z dzisiejszego wpisu na blogu Microsoftu jasno wynika, że trafi ona także na smartfony z iOS i Androidem. Firma obiecuje także, że nowy system poradzi sobie z obsługą zarówno najświeższych gadżetów, jak i starych drukarek – cokolwiek do niego podłączymy, będzie działać. Trzeba tu powiedzieć, że w świecie, w którym mamy coraz więcej nowego sprzętu elektronicznego, a stary jeszcze się nie zepsuł, Microsoft nie ma innego wyjścia.

Windows 10 będzie miał wbudowaną aplikację Phone Companion, która połączy się z każdym smartfonem, o ile będzie to iPhone, urządzenie z Androidem lub Windowsem 10. Po połączeniu będzie można wybrać opcje synchronizacji i pliki, kontakty czy multimedia „magicznie” będą dostępne zarówno na komputerze z Windowsem 10, jak i na wybranym telefonie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Synchronizacja pozwoli między innymi na to, by każde zrobione telefonem zdjęcie znalazło się także na komputerze. Muzykę zapisaną na OneDrive będzie można odtwarzać w dowolnym miejscu. Podobnie będą synchronizowane dokumenty i notatki z programu OneNote.

Najciekawsze jest jednak to, że dzień po zapowiedzi asystenta Office Now dowiadujemy się o planach związanych z udostępnieniem Cortany także dla smartfonów, które nie działają pod kontrolą Windowsa 10. Jej możliwości będą mniejsze, niż na Windowsie, ale zapewni ona ciągłość informacji. We wspomnianym wcześniej programie będzie można ustawić możliwość synchronizacji danych Cortany między urządzeniami, więc będzie ona zbierać informacje z różnych urządzeń w jedno miejsce i nie trzeba będzie martwić się o tak prozaiczne sprawy, jak powiadomienia.

Phone Companion App for Windows 10

Na Androidzie czy iPhone'ach Cortana będzie „tylko aplikacją”, więc nie uzyska takich samych uprawnień, jak na Windowsie. W związku z tym nie będzie w stanie zmienić ustawień systemu ani uruchamiać aplikacji. Niestety poza Windowsem nie będzie można także wywołać jej nie używając rąk.

Phone Companion znajdzie się w kompilacji Windows 10 Insider Preview w ciągu kilku tygodni. W czerwcu udostępniona zostanie Cortana dla Androida, oraz aplikacja Xbox Music, pozwalająca na odtwarzanie muzyki z dysku OneDrive, dla Androida i systemu iOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)