Windows 10. Problemy z Bluetooth to konsekwencja jednej z aktualizacji

Windows 10. Problemy z Bluetooth to konsekwencja jednej z aktualizacji

Jedna z aktualizacji Windows 10 skutkuje problemami z Bluetooth (Getty Images)
Jedna z aktualizacji Windows 10 skutkuje problemami z Bluetooth (Getty Images)
Oskar Ziomek
26.08.2019 10:51

Jeśli korzystasz z Windows 10 i doświadczasz problemów z Bluetooth, przyczyną może być jedna z ostatnich aktualizacji zbiorczych.

Kłopotliwy okazuje się pakiet łatek KB4505903 dla Windowsa 10 1903, który wydano w drugiej połowie lipca. Chociaż aktualizacje rozwiązały szereg błędów, z czasem okazało się, że są także źródłem problemów z łącznością Bluetooth.

Jak wynika z informacji, które zapewnił Microsoft, usterka dotyczy komputerów z wbudowanymi głośnikami. Podczas próby podłączenia zewnętrznego głośnika Bluetooth, mogą wystąpić różne problemy.

Możliwy jest brak opcji sparowania urządzeń, skuteczne sparowanie, ale kiepska jakość dźwięku lub odtwarzanie dźwięku przez głośniki komputera, mimo skutecznego połączenia z głośnikiem Bluetooth. O szczegółach można przeczytać na stronie pomocy technicznej Windowsa.

Jak rozwiązać problem z Bluetooth w Windows 10?

Chociaż na rozwiązanie problemu kolejną aktualizacją przyjdzie jeszcze trochę zaczekać, już teraz można podjąć próbę samodzielnego ominięcia kłopotu. Microsoft podaje, że problemy z Bluetooth może rozwiązać narzędzie System File Checker uruchamiane z poziomu Wiersza polecenia.

By z niego skorzystać, należy otworzyć Wiersz polecenia z uprawieniami administratora, a następnie wprowadzić (i zatwierdzić przyciskiem Enter) polecenie sfc /scannow. Narzędzie sprawdza pliki systemowe i stara się naprawić lub przywrócić te, które zostały uszkodzone.

Problemy z Bluetooth można rozwiązać samodzielnie, korzystając z Wiersza polecenia.
Problemy z Bluetooth można rozwiązać samodzielnie, korzystając z Wiersza polecenia.

Operacja może zająć kilka minut. Po jej zakończeniu należy zamknąć Wiersz polecenia i ponownie uruchomić komputer. Problemy z połączeniami Bluetooth powinny być na tym etapie rozwiązane. Jeśli to rozwiązanie okaże się bezskuteczne, inną opcją jest uzbrojenie się w cierpliwość i zaczekanie na kolejne aktualizacje Windows 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)