Windows 10: problemy z Menu Start wracają – aktualizacja nie pomogła każdemu

Windows 10 nadal miewa problemy z Menu Start, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 nadal miewa problemy z Menu Start, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

06.11.2019 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 wciąż ma problemy z Menu Start. Chodzi o błąd związany z wyświetlaniem, który miał zostać naprawiony przez łatkę KB4522355 dostępną w Windows Update. Okazuje się jednak, że usterka jest aktualna, a Menu Start w Windows 10 nadal nie działa u wszystkich właściwie.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, niektórzy użytkownicy Windows 10 nadal skarżą się na kłopotliwe działanie Menu Start. Objawy są niemal identyczne, jak po instalacji aktualizacji KB4517389, kiedy Menu nie zawsze się wyświetlało lub zawieszało, powodując błąd. Wówczas kłopoty dotyczyły także przeglądarki Edge.

Problematyczna aktualizacja KB4522355 w Windows Update.
Problematyczna aktualizacja KB4522355 w Windows Update.

Teraz problem w Windows 10 jest teoretycznie mniej błahy, bo nie skutkuje wyświetleniem komunikatu o poważnym błędzie. Nie ma to jednak większego znaczenia w sytuacji, kiedy użytkownicy systemu po prostu nie mogą korzystać z Menu Start, bo to nie chce się wyświetlić.

Co najbardziej zaskakujące, opisywana aktualizacja KB4522355 miała tę usterkę wyeliminować. W dokumentacji znajduje się bowiem deklaracja, że łatka rozwiązuje problem, który powoduje, że Menu Start, pasek wyszukiwania (...) przestają odpowiadać (...) po zainstalowaniu comiesięcznej aktualizacji.

Aktualizacja KB4522355 powoduje także inne problemy. Okazuje się, że niektórzy użytkownicy Windows 10 po prostu nie mogą jej zainstalować z powodu błędu 0x800F081F. Na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się kolejnych poprawek i wyeliminowania opisywanych usterek. Dobrą okazją może być przyszły tydzień, kiedy listopadowe aktualizacje bezpieczeństwa zbiegną się z planowanym wydaniem Windowsa 10 19H2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)