Windows 10: przezroczyste Menu Start i nowy ekran logowania

Windows 10: przezroczyste Menu Start i nowy ekran logowania

Windows 10: przezroczyste Menu Start i nowy ekran logowania
Redakcja
09.03.2015 09:50

Potwierdzają się informacje dotyczące nowego, odświeżonego ekranu logowania, jaki wprowadzono w systemie Windows 10. W najnowszej wyciekłej kompilacji tej wersji okienek można znaleźć również nieco innych zmian, które pokazuje słynąca z przecieków rosyjska grupa WZor. Oczywiście do prezentowanych zrzutów należy podchodzić sceptycznie: nie ma pewności, czy omawiane funkcje trafią do kolejnej wersji testowej, a tym bardziej do wersji stabilnej.

Obraz

Pierwsze informacje o zmianach pojawiły się pod koniec stycznia. Informowaliśmy wtedy, w jaki sposób można odblokować zarówno nowy ekran logowania jak i odświeżony kalendarz. Ostatnie zrzuty z kompilacji oznaczonej numerem 10031 potwierdzają, że to nie tylko dostępne poprzez zmiany w rejestrze eksperymenty, ale planowane do wdrożenia opcje. Nowy ekran logowania zawiera zaokrąglony awatar użytkownika, a także dodatkowe przyciski pozwalające na zmianę pewnych ustawień nawet bez logowania – dotychczas użytkownik mógł albo się zalogować, albo np. wyłączyć komputer, teraz będzie mógł regulować opcjonalne ustawienia ułatwiania dostępu: uruchomić KlawiszeFiltru przydatne osobom z drgającymi rękoma, uruchomić tryb wysokiego kontrastu, lupę, a także klawiaturę ekranową.

Nie jest to koniec zmian zaobserwowanych w wyciekłej kompilacji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Menu Start stało się przezroczyste (ma tak się również stać z innymi elementami interfejsu), a nowy panel sterowania dostępny w wersji Modern zyskał nowe opcje. Rozszerzono zarządzania oknami, które teraz oprócz funkcji Aero Snap pozwala na określanie, jakie okna mają być widoczne na pasku zadań, a także podczas przełączania się kombinacją klawiszy ALT+Tab. Ma to związek z dodatkowymi ekranami i wirtualnymi pulpitami – w razie potrzeby będą mogły one być bardziej niezależne z punktu widzenia użytkownika.

Obraz

Kolejna nowość to lepsze zarządzanie trybem tabletu i funkcją Continuum. Microsoft najwyraźniej zauważył narzekania użytkowników, bo wprowadził opcję pozwalającą na jej zautomatyzowanie. Dzięki przełącznikowi można wybrać, aby system pytał nas o zmianę trybu za każdym razem, nie pytał w ogóle pozostając w dotychczas używanym trybie, a także aby przełączał się automatycznie.

Nowa edycja poprawia również niektóre z zaobserwowanych błędów. Dobrym przykładem jest choćby kafelek odpowiedzialny za sklep Microsoftu, który w obecnie dostępnej kompilacji 9926 wyświetla się nieprawidłowo po zmianie rozmiaru na szeroki bądź duży. Nowa wersja nie jest obarczona tym błędem. Zmian jest zapewne o wiele więcej, w szczególności pod maską, bo Microsoft ma do zrobienia jeszcze sporo – wiadomo, że poprawione zostanie wykorzystanie procesorów graficznych. Nowa wersja, którą najprawdopodobniej zobaczymy jeszcze w tym miesiącu, ma już korzystać z nowej przeglądarki Spartan.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)