Windows 10 S – system dla uczniów bez programów spoza Windows Store

Windows 10 S – system dla uczniów bez programów spoza Windows Store

Windows 10 S – system dla uczniów bez programów spoza Windows Store
02.05.2017 16:05, aktualizacja: 02.05.2017 20:58

Rozpoczęła się już konferencja Microsoft EDU, na której zaprezentowane zostaną propozycje kierowane przede wszystkim do studentów i uczniów. Mowa zatem o oprogramowaniu i sprzęcie, które mają stanowić konkurencję dla Chrome OS-a i chromebooków. Czy rzeczywiście okrojona o aplikacje win32 wersja Windowsa 10 będzie stanowiła kuszącą propozycję dla użytkowników, którzy dotąd skłonni byli korzystać z rozbudowanej przeglądarki, jak nazywany jest pulpitowy system Google?

Windows 10 S

W pierwszej kolejności Microsoft zaprezentował nową odmianę swojego systemu operacyjnego, Windows 10 S. Będzie on kompatybilny z każdym sprzętem, na jakim zainstalować można standardową wersję Windowsa 10. Największą zmianą będzie kwestia dystrybucji i korzystania oprogramowania: jedyną możliwością zainstalowania aplikacji będzie jego pobranie ze Sklepu.

Każda aplikacja uruchamiana ma być w izolowanym kontenerze, co ma poprawić bezpieczeństwo systemu operacyjnego i zapobiec problemom, jakie mógłby spowodować niedoświadczony użytkownik, dziecko. Microsoft potwierdził, że do Windows Store dzięki Project Centennial trafi pełna wersja pakietu Office 365.

Windows 10 S. Widoczny komunikat po zablokowanej próbie pobrania instalatora.
Windows 10 S. Widoczny komunikat po zablokowanej próbie pobrania instalatora.

A jeśli użytkownik spróbuje pobrać instalator z Internetu? Edge wyświetli powiadomienie o blokadzie. Jeżeli aplikacja ma swój uniwersalny ekwiwalent w Windows Store, to pojawi się stosowny link. Jeżeli nie, to zaproponowana zostanie migracja do Windowsa 10 Pro.

Ułatwienia mają pojawić się także dla administratorów – w domyśle nauczycieli. Otrzymają oni do dyspozycji prosty kreator, w którym wprowadzić będą mogli a przykład dane szkolnej Wi-Fi czy sugerowane aplikacje. Raz wprowadzona konfiguracja może zostać przeniesiona na pendrive'a, a następnie wprowadzona na każdym szkolnym komputerze, przez podłączenie pamięci.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (187)