Windows 10: testowe kompilacje wstrzymane. Nowy interfejs ma być niespodzianką

Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

08.06.2021 18:19

Windows 10 otrzyma 24 czerwca najważniejszą aktualizację w historii. Nowa wersja systemu rozwijana pod nazwą Sun Valley zostanie finalnie wdrożona do pierwszych komputerów, co ma odmienić przede wszystkim interfejs Windowsa 10. W praktyce będzie to niespodzianka.

Jak bowiem zwraca uwagę Windows Latest, Microsoft zdecydował się zrezygnować do 24 czerwca z wydawania nowych kompilacji testowych Windows 10 w ramach programu Insider. Zamiast tego, dotychczasowe wersje otrzymują jedynie aktualizacje zbiorcze, które nie wdrażają nowych funkcji.

Oficjalnie taka decyzja tłumaczona jest koniecznością przetestowania mechanizmu wydawania i wdrażania aktualizacji kumulatywnych, co wyjaśnił na Twitterze pracujący przy programie Insider Windowsa 10 Brandon LeBlanc. W konsekwencji jednak, finalny interfejs "nowego Windowsa" pozostanie do tego czasu tajemnicą.

Windows 10 po aktualizacji Sun Valley najpewniej dalej będzie Windowsem 10, chociaż w mediach pojawiły się spekulacje, że docelowo system mógłby zmienić nazwę na Windows 11. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne - Microsoft od lat podkreślał, że Windows 10 to "system ostateczny", który w przyszłości będzie tylko aktualizowany. Nie można jednak oczywiście wykluczyć, że zmieniono w tym zakresie plany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)