Windows 10 wreszcie zachowa rozmiar okna po zmianie rozdzielczości

Windows 10 wreszcie zachowa rozmiar okna po zmianie rozdzielczości

Windows 10 wreszcie zachowa rozmiar okna po zmianie rozdzielczości
31.07.2018 11:20

Nowa dużą aktualizacja Windows 10, obecne znana pod nazwą Redstone 5, zbliża się dużymi krokami. Microsoft obecnie skupia się głównie na naprawianiu błędów i poprawianiu wydajności. Nie oznacza to jednak, że poznaliśmy wszystkie nowości.

Jedna z nowych funkcji, która zawitała do testowego wydania Redstone 5, zdaje się rozwiązywać problem występujący podczas zmiany rozdzielczości. Jak zauważył użytkownik Reddita ericfabreu, wreszcie zmiana rozdzielczości nie wpływa na rozmiar okna. Sam proces działa lepiej i nie wymaga dalszych działań ze strony użytkownika.

Zmiana, którą powinni docenić użytkownicy często przełączający się pomiędzy ekranami o różnych rozdzielczościach, wymaga jednak kilku udoskonaleń. Chociażby wciąż ikonki na pasku zadań pozostają rozmyte, dopóki proces explorer.exe nie zostanie ponownie uruchomiony.

Wspomniane usprawnienia nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone przez Microsoft. Możliwe, że informacja zostanie podana dopiero, jeśli nowość zacznie działać poprawnie. Użytkownik Reddita korzystał z kompilacji 17723, która należy do gałęzi Redstone 5. Premiera aktualizacji przewidziana jest na jesień tego roku.

Mimo wprowadzania zmian z Redstone 5, Microsoft pracuje już nad kolejną większą aktualizacją, która natomiast zostanie wydana wiosną 2019 roku. Wówczas wśród nowości może znaleźć się narzędzie, które pozwoli korzystać z maszyn wirtualnych, bez konieczności sięgania po programy firm trzecich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)