Windows 10 z funkcją tworzenia memów i wieloma innymi zmianami w Pasku Gry

Windows 10 z funkcją tworzenia memów i wieloma innymi zmianami w Pasku Gry

Windows 10 z funkcją tworzenia memów i wieloma innymi zmianami w Pasku Gry
Piotr Urbaniak
06.04.2019 17:57

Firma Microsoft ogłosiła szeroką listę zmian, jakie niebawem trafią, albo już trafiły, do Paska Gry. Nakładki ekranowej do wykorzystania w trakcie rozgrywki.

Pasek Gry, który można wywołać za pomocą kombinacji klawiszy "Win + G", jest teraz wyposażony w integrację ze Spotify. Dzięki temu można sterować odtwarzaniem muzyki bez wychodzenia z gry. Co ważne, funkcja jest kompatybilna z obiema wersjami klienta, Win32 oraz UWP.

Wszystko, co należy zrobić, to wywołać Pasek Gry wspomnianą kombinacją klawiszy, wybrać Spotify w menu widżetów i zalogować się na konto. Funkcja umożliwia zmianę utworu i regulację głośności, a ponadto jest zintegrowana z globalnym panelem sterowania audio. W efekcie zbędne staje się minimalizowanie okna gry w celu zmiany głośności innych aplikacji, działających w tle.

Twórz memy z Microsoftem

Nowa aktualizacja dodaje również opcje dla tych użytkowników Windowsa 10, którzy lubują się w tworzeniu memów. Wystarczy zrobić zrzut ekranu z rozgrywki, a Pasek Gry pozwoli dodać podpis i opublikować pracę bezpośrednio na Twitterze, na uprzednio powiązanym koncie.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Wreszcie, w Pasku Gry pojawia się dedykowany widżet społecznościowy. Gracze dowiedzą się, w co grają aktualnie ich znajomi i będą mogli błyskawicznie wysłać im wiadomość głosową lub tekstową, albo podejrzeć transmisję. Przy czym całość została zrealizowana w koncepcji modułowej (każda funkcja jest de facto widżetem), więc niechciane elementy łatwo dezaktywować.

Wersja beta dostępna jest za pośrednictwem Xbox Insider Hub dla Windowsa 10 już teraz. Wydanie w pełni stabilne ma natomiast trafić do graczy jeszcze przed końcem 2019 r.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)