Windows 10 z funkcją tworzenia memów i wieloma innymi zmianami w Pasku Gry

Windows 10 z funkcją tworzenia memów i wieloma innymi zmianami w Pasku Gry
Piotr Urbaniak

06.04.2019 17:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Microsoft ogłosiła szeroką listę zmian, jakie niebawem trafią, albo już trafiły, do Paska Gry. Nakładki ekranowej do wykorzystania w trakcie rozgrywki.

Pasek Gry, który można wywołać za pomocą kombinacji klawiszy "Win + G", jest teraz wyposażony w integrację ze Spotify. Dzięki temu można sterować odtwarzaniem muzyki bez wychodzenia z gry. Co ważne, funkcja jest kompatybilna z obiema wersjami klienta, Win32 oraz UWP.

Wszystko, co należy zrobić, to wywołać Pasek Gry wspomnianą kombinacją klawiszy, wybrać Spotify w menu widżetów i zalogować się na konto. Funkcja umożliwia zmianę utworu i regulację głośności, a ponadto jest zintegrowana z globalnym panelem sterowania audio. W efekcie zbędne staje się minimalizowanie okna gry w celu zmiany głośności innych aplikacji, działających w tle.

Twórz memy z Microsoftem

Nowa aktualizacja dodaje również opcje dla tych użytkowników Windowsa 10, którzy lubują się w tworzeniu memów. Wystarczy zrobić zrzut ekranu z rozgrywki, a Pasek Gry pozwoli dodać podpis i opublikować pracę bezpośrednio na Twitterze, na uprzednio powiązanym koncie.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Wreszcie, w Pasku Gry pojawia się dedykowany widżet społecznościowy. Gracze dowiedzą się, w co grają aktualnie ich znajomi i będą mogli błyskawicznie wysłać im wiadomość głosową lub tekstową, albo podejrzeć transmisję. Przy czym całość została zrealizowana w koncepcji modułowej (każda funkcja jest de facto widżetem), więc niechciane elementy łatwo dezaktywować.

Wersja beta dostępna jest za pośrednictwem Xbox Insider Hub dla Windowsa 10 już teraz. Wydanie w pełni stabilne ma natomiast trafić do graczy jeszcze przed końcem 2019 r.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)