Windows 10 z inteligentnym zarządzaniem energią i mapami offline

Windows 10 z inteligentnym zarządzaniem energią i mapami offline

Windows 10 z inteligentnym zarządzaniem energią i mapami offline
05.12.2014 15:51

Kilka dni temu do Sieci wyciekła nowa, nieoficjalna kompilacjaWindows 10, oznaczona numerkiem 9888. Początkowo wydawało się, żeniczego specjalnie ciekawego w niej nie ma: ot nieco nowsza wersja jądra NT, niecozaktualizowane aplikacje systemowe, wyszukiwarka w panelu ustawień, opisanie 32-bitowych aplikacji w Menedżerze Zadań jako Windows on Windows,oraz efekt zoomu przy zmniejszaniu i zwiększaniu rozmiarów okien. Gdyjednak nieco w niej pogrzebaliśmy, znaleźliśmy dwie, niezapowiadanewcześniej przez Microsoft rzeczy.

Ukryte w „dziesiątce” nowości spodobają się przedewszystkim właścicielom urządzeń przenośnych. Są wyraźnie zapożyczonesą z rozwiązań przygotowanych dla Windows Phone. Posiadacze tychwszystkich hybrydowych urządzeń „2 w 1” (takich jakbędący główną nagrodą naszego konkursu Asus T100) staną się dziękinim bardziej niezależni od źródeł energii elektrycznej – i oddostępu do Sieci.

Task Manager przedstawia 32-bitowe procesy jako WoW (Windows on Windows)
Task Manager przedstawia 32-bitowe procesy jako WoW (Windows on Windows)

Pierwsza z nich to mechanizm Battery Sense, dostępny wtedy, gdyWindows 10 zainstalujemy na fizycznej maszynie z zasilaniemakumulatorowym. Podobnie jak w swojej wersji dla komórek, pozwala onna sprawdzenie, które aplikacje zużywają najwięcej energii. Pozwalateż automatycznie wyłączyć wszystkie zbędne aplikacje, także tedziałające w tle, gdy stan naładowania akumulatora spadnie poniżej20%. Niezbędne aplikacje można będzie wciągać na białą listę, tak bysystemowy mechanizm nie wyłączył nam komunikatora, gdy oczekujemy naważną wiadomość.

Druga nowość to mapy offline. W panelu ustawień systemowych, powybraniu opcji Maps, możemy pobrać lokalnie mapy Binga i zainstalowaćje w systemie. Proces pobierania sprowadzasię do wyboru kontynentu, państwa i niekiedy regionu (np. w wypadkuNiemiec). Paczka z mapami naszego kraju zajmuje 354 MB.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kompilacja, mimo że nieoficjalna i niezalecana do testów, działabardzo stabilnie, i gdyby nie jej problemy z logowaniem do kontaWindows (swoją drogą, czemu to instalacja nawet darmowych aplikacji zWindows Store wymaga korzystania z konta online?), można by byłopowiedzieć, że jest świetna. Linki magnetyczne do obrazu ISOznajdziecie na forum MyDigitalLife.Przypominamy, że wersja ta kompletnie nie nadaje się do zastosowańprodukcyjnych i nikt tu nie bierze odpowiedzialności za nic –bawicie się nią na własne ryzyko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)