Windows 11 22H2 - prace nad przyszłoroczną aktualizacją już trwają

Windows 11 22H2 - prace nad przyszłoroczną aktualizacją już trwają

Windows 11 i Windows Update
Windows 11 i Windows Update
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.12.2021 13:21

Microsoft pracuje już nad dużą aktualizacją Windowsa 11, która ma trafić do użytkowników jesienią przyszłego roku. Główną zmianą ma być szersze zastosowanie elementów wzornictwa Mica, które uzupełnia znany także z Windowsa 10 Fluent Design.

Windows Latest zwraca uwagę na trwające prace Microsoftu nad Windowsem 11 22H2. Chodzi o wersję, która pojawi się w drugiej połowie przyszłego roku i która może zauważalnie odmienić system. Pierwsze wskazówki w testowych wydaniach Windows 11 wskazują na prace dotyczące elementów wzornictwa Mica pozwalającego obsługiwać efekty przezroczystości i manipulacji światłem na podobnej zasadzie jak Acrylic w Windows 10.

W praktyce chodzi o to, by przez aplikacje w Windows 11 mogła "prześwitywać" rozmyta tapeta. Efekt miałby być automatycznie wyłączany w trybie oszczędzania energii lub zapewne ręcznie na życzenie użytkownika. Windows Latest podkreśla, że na tę chwilę rozwój funkcji jest na bardzo wczesnym etapie, ale pierwsze efekty już można zaobserwować na zrzutach ekranu:

Efekt Acrylic
Efekt Acrylic
Efekt Mica
Efekt Mica
;
Źródło zdjęć: © Windows Latest

Windows 11 22H2 zostanie z pewnością udostępniony w październiku lub listopadzie 2022 roku i choć możliwe, że zostanie poprzedzony aktualizacją zbiorczą nazwaną 22H1 na wiosnę, to wszystko wskazuje na to, że dopiero na jesień użytkownicy otrzymają większą liczbę nowości. Wcześniej zapowiadano wprost, że Windows 11 będzie otrzymywać jedną dużą aktualizację rocznie (podobnie zresztą jak Windows 10 w ostatnim czasie, choć tutaj główna paczka nowości wydawana jest wiosną).

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)