Windows 11 działa na Lumii 950 XL. Fani znów pokazują, że "można"

Lumia 950 XL
Lumia 950 XL
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

17.06.2021 20:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 11, a konkretnie jego udostępniona niedawno kompilacja testowa, została już eksperymentalnie zainstalowana w Lumii 950 XL. Tak wynika z nieco tajemniczego zdjęcia, które trafiło do serwisu Twitter.

Jak pokazała wiele razy historia, fani smartfonów z Windowsem są skłonni do wielu eksperymentów, by udowodnić, jak wszechstronne mogłyby to być dziś urządzenia. Jeszcze nie tak dawno opisywaliśmy przykład uruchomienia Windowsa 10X na Lumii 950 XL. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że tej samej osobie udało się już zainstalować w tym smartfonie Windowsa 11, choć ten oficjalnie nie zdążył jeszcze trafić na rynek.

Chociaż tak szybko przeprowadzone testy w tym zakresie mogą zaskakiwać, warto pamiętać, że spodziewany Windows 11 to w praktyce Windows 10 z odświeżonym wyglądem. Co więcej, niektóre elementy będą przypominać właśnie Windowsa 10X, którego rozwój, swoją drogą, został niedawno wstrzymany. Od strony technicznej uruchomienie Windowsa 11 na Lumii nie powinno więc zaskakiwać bardziej, niż opcja instalacji obecnego Windowsa 10.

Niestety, w opisywanym przypadku nie wiemy wiele więcej. Udostępnione zdjęcie sugeruje, że system uruchamia się i bez problemu wyświetla tapetę wraz z paskiem zadań, ale pozostała funkcjonalność i stabilność pozostają zagadką. Być może na dniach do sieci trafi więcej takich projektów, co fanom Lumii pozwoli raz jeszcze powspominać, jak ciekawe było to urządzenie i mobilny system.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także