Windows 11 istnieje i działa. Zobacz interfejs "jak z Windows 10X" na filmie

Windows 11 istnieje i działa. Zobacz interfejs "jak z Windows 10X" na filmie

Tapeta z Windows 11
Tapeta z Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur
Oskar Ziomek
16.06.2021 14:50

Windows 11 staje się rzeczywistością. Jak wynika z kompilacji, która dopiero co trafiła do sieci, "nowa generacja Windowsa" istotnie została nazwana w ten sposób. Oficjalna premiera Windows 11 dopiero przed nami, ale już teraz możemy zobaczyć jego odświeżony interfejs.

Już pierwsze zrzuty ekranu, które trafiły do sieci zdradzały, że Windows 11 będzie miał w praktyce wiele wspólnego z wstrzymanym niedawno projektem Windows 10X. Nowy Windows jest bowiem w praktyce tylko wizualną nakładką na istniejącą "dziesiątkę", w której zmieniono menu Start, układ paska zadań, wprowadzono nowe ikony i zaokrąglono rogi okien. Tak w skrócie można by podsumować widoczne na pierwszy rzut oka zmiany.

A widać je nie tylko dzięki zrzutom ekranu, ale również materiałowi serwisu XDA Developers. Do sieci trafił film, na którym widać, jak zachowują się poszczególne elementy Windows 11. Zaskoczeniem może być przede wszystkim interfejs menu Start (daleki od dotychczasowego, za to bliski temu, co mieliśmy zobaczyć w Windows 10X) oraz możliwość wyśrodkowania skrótów aplikacji na pasku zadań.

Poza tymi - mimo wszystko - powierzchownymi zmianami, Windows 11 to w praktyce dalej Windows 10. Oficjalna premiera zapowiedziana jest na 24 czerwca. Wtedy też Microsoft rozwieje wszelkie wątpliwości, w tym finalnie zakończy temat spekulacji odnośnie nazwy nowego systemu.

Tapety z Windows 11 dostępne w internecie

Warto wiedzieć, że już teraz po sieci krążą tapety z Windows 11. Dzięki publikacji w serwisie imgur, każdy zainteresowany może je przynajmniej przejrzeć, albo pobrać. Nowe tapety są dużo bardziej nowoczesne, niż w Windows 10. Pomogą odświeżyć wygląd systemu, który w obecnej formie pamięta jeszcze 2015 rok.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)