Windows 11: wyciekły zrzuty ekranu pokazujące zmiany w systemie

Windows 11: wyciekły zrzuty ekranu pokazujące zmiany w systemie

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © Baidu
Karolina Kowasz
15.06.2021 19:51

Na chińskim serwisie Baidu pojawiły się screenshoty podpisane jako beta wersja systemu Windows 11. Już pierwszy rzut oka na ujawnione screeny daje do myślenia. Dla wielu osób mogą one żywo przypominać projekt Windowsa 10X, który został anulowany.

Jeszcze w maju Microsoft informował, że projekt Windowsa 10X został odłożony na później. Powodem miały być prowadzone prace nad dopracowaniem obecnej wersji systemu. Ujawnione zrzuty ekranu mogą sugerować jednak, że projekt nie został całkiem porzucony, a jedynie zmieniła się jego nazwa oraz, być może, niektóre założenia.

Jak można zauważyć, patrząc na udostępnione screeny, ikony aplikacji zostały wyśrodkowane na pasku zadań, w porównaniu z wcześniejszym ich przesunięciem do lewej strony, przy przycisku Start. Ten ostatni także wygląda teraz zupełnie inaczej. Twórcy systemu zdecydowali się dać mu nowy design przypominający uproszczone logo Windowsa w niebieskim kolorze.

Na zrzutach ekranu można także zobaczyć, że nowy system operacyjny jest identyfikowany jako Windows 11 Pro. Można podejrzewać, że czerpie on całkiem sporo z anulowanej wersji 10X, o ile nie jest całkowicie tym samym projektem ze zmienioną nazwą.

Windows 11
Windows 11© Baidu

Microsoft zapowiedział kolejne duże wydarzenie związane ze swoim systemem Windows na 24 czerwca. Firma zapowiedziała, że rozpocznie się o godzinie 11 czasu wschodniego. Być może oznacza to, że już za kilka dni będziemy mogli oficjalnie podziwiać jego nową wersję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)