Windows 11 na kanale Release. Można pobrać ISO lub w programie Insider

Windows 11 na kanale Release. Można pobrać ISO lub w programie Insider
24.09.2021 07:11
Tapeta z Windows 11
Tapeta z Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur

Windows 11 został udostępniony testerom na kanale Release. Oznacza to, że Microsoft ukończył znakomitą większość przygotowań do premiery i w praktyce dokładnie taka (lub tylko minimalnie zmieniona) wersja systemu trafi 5 października do użytkowników.

Windows 11 ma się pojawić w pierwszych komputerach za niecałe 2 tygodnie i jak widać Microsoft kończy już prace przygotowawcze. Chociaż wczoraj opisywaliśmy kolejne wydanie na kanale Dev w programie Insider (w którym poprawiono szereg niedoróbek), teraz wiemy już, że Windows 11 jest także dostępny na kanale Release, a chodzi o Build 22000.194.

Tę kompilację Windowsa 11 można także pobrać jako obraz ISO. Instalacja będzie możliwa tylko w tych komputerach, które spełniają wymagania systemowe. Można to wcześniej sprawdzić, korzystając na przykład z aplikacji analizującej podzespoły komputera. Microsoft wydał oficjalną, ale to nieoficjalna jest bardziej praktyczna.

Zachęta do instalacji Windows 11 w Windows Update
Źródło zdjęć: © Microsoft
Zachęta do instalacji Windows 11 w Windows Update

Windows 11 Build 22000.194 był już dostępny dla niektórych testerów nieco wcześniej, ale dopiero od teraz można go zainstalować w każdym zgodnym komputerze na kanale Release. Funkcjonuje jako opcjonalna aktualizacja w Windows Update, a zainteresowani mogą także pobrać obraz ISO.

Zgodnie z zapowiedzią Microsoftu, Windows 11 zacznie być wypychany w formie aktualizacji dla użytkowników Windowsa 10 już od 5 października. Większość użytkowników w praktyce na nowe wydanie sytemu będzie jednak musiała sporo poczekać, bo producent będzie udostępniał aktualizację do Windowsa 11 transzami, począwszy od najnowszych komputerów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)