Windows 11 na kanale Release. Można pobrać ISO lub w programie Insider

Windows 11 na kanale Release. Można pobrać ISO lub w programie Insider

Tapeta z Windows 11
Tapeta z Windows 11
Źródło zdjęć: © Jahus/imgur
Oskar Ziomek
24.09.2021 07:11

Windows 11 został udostępniony testerom na kanale Release. Oznacza to, że Microsoft ukończył znakomitą większość przygotowań do premiery i w praktyce dokładnie taka (lub tylko minimalnie zmieniona) wersja systemu trafi 5 października do użytkowników.

Windows 11 ma się pojawić w pierwszych komputerach za niecałe 2 tygodnie i jak widać Microsoft kończy już prace przygotowawcze. Chociaż wczoraj opisywaliśmy kolejne wydanie na kanale Dev w programie Insider (w którym poprawiono szereg niedoróbek), teraz wiemy już, że Windows 11 jest także dostępny na kanale Release, a chodzi o Build 22000.194.

Tę kompilację Windowsa 11 można także pobrać jako obraz ISO. Instalacja będzie możliwa tylko w tych komputerach, które spełniają wymagania systemowe. Można to wcześniej sprawdzić, korzystając na przykład z aplikacji analizującej podzespoły komputera. Microsoft wydał oficjalną, ale to nieoficjalna jest bardziej praktyczna.

Zachęta do instalacji Windows 11 w Windows Update
Zachęta do instalacji Windows 11 w Windows Update© Microsoft

Windows 11 Build 22000.194 był już dostępny dla niektórych testerów nieco wcześniej, ale dopiero od teraz można go zainstalować w każdym zgodnym komputerze na kanale Release. Funkcjonuje jako opcjonalna aktualizacja w Windows Update, a zainteresowani mogą także pobrać obraz ISO.

Zgodnie z zapowiedzią Microsoftu, Windows 11 zacznie być wypychany w formie aktualizacji dla użytkowników Windowsa 10 już od 5 października. Większość użytkowników w praktyce na nowe wydanie sytemu będzie jednak musiała sporo poczekać, bo producent będzie udostępniał aktualizację do Windowsa 11 transzami, począwszy od najnowszych komputerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)