Windows 11 ruszy w VirtualBoksie. Oracle pracuje nad obsługą TPM 2.0

Windows 11 ruszy w VirtualBoksie. Oracle pracuje nad obsługą TPM 2.0

Windows 11 w Oracle VirtualBox
Windows 11 w Oracle VirtualBox
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.09.2021 16:20

Windows 11 będzie działać w maszynie wirtualnej VirtualBox. Twórcy pracują nad sterownikami, które będą przekazywać do maszyny informacje o obsłudze TPM 2.0 z komputera-hosta. Obecnie konieczne jest właściwe przystosowanie samej maszyny wirtualnej.

O szczegółach informuje Neowin, zwracając uwagę na "zmianę 90946" dotyczącą VirtualBoksa, nad którą Oracle pracuje od ubiegłego miesiąca. Zgodnie z założeniem, oprogramowanie będzie pozwalać maszynie wirtualnej na dostęp do modułu TPM w komputerze-hoście, co pozwoli systemowi uznać, że system gościa może zostać uruchomiony, bo sprzęt spełnia wymagania systemowe.

Problem z obsługą TPM 2.0 zaczął być w przypadku Windowsa 11 realny po jednej z ostatnich aktualizacji w programie Insider, kiedy to Microsoft wdrożył wymagania dotyczące modułu TPM, przez co wielu testerów zostało usuniętych z gałęzi rozwojowej Windowsa 11. Zostali zmuszeni do powrócenia do testowania Windowsa 10 lub pogodzenia się z brakiem kolejnych aktualizacji Windowsa 11.

Windows 11 pojawi się na rynku już 5 października (wraz z pakietem Office 2021), ale trudno mówić o powszechnej dostępności. W pierwszej kolejności nowy system będzie dostępny dla użytkowników najnowszych sprzętów. Microsoft chce się w ten sposób upewnić, że aktualizacja nie przysparza kłopotów i dopiero z czasem Windows 11 będzie udostępniany kolejnym grupom odbiorców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)