Windows 11: nadchodzi nowy sposób zarządzania kontem Microsoftu

Windows 11: nadchodzi nowy sposób zarządzania kontem Microsoftu

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
20.01.2022 15:03

Użytkownicy Windows 11 już niedługo będą mogli konfigurować swoje konta Microsoftu bezpośrednio z systemowych ustawień. Testerzy systemu mogą te opcje sprawdzać już teraz, instalując kompilację 22000.466 w programie Insider.

W testowym Windows 11 pojawiła się nowa opcja w systemowych ustawieniach - zwraca uwagę serwis betanews. Użytkownicy mogą od teraz z ich poziomu zarządzać swoim kontem Microsoftu, a tym samym kontrolować abonament pakietu Microsoft 365 czy szybko przenieść się do plików zapisanych w chmurze OneDrive.

Z jednej strony to drobiazg, ale z drugiej warto pamiętać, że obecnie edycja opisywanych opcji jest możliwa wyłącznie z poziomu przeglądarki. To nie tylko kłopotliwe, ale i mało intuicyjne dla osób, które na co dzień nie korzystają z webowych narzędzi Microsoftu, a przez to niekoniecznie pamiętają pełne dane logowania do konta, co jest oczywiście niezbędne. Przeniesienie tych opcji do Windowsa 11 to dobry ruch i w praktyce można się dziwić, dlaczego Microsoft zdecydował się na niego dopiero teraz.

Ustawienia konta Microsoft w Windows 11
Ustawienia konta Microsoft w Windows 11© Beta News

Jak sugeruje testowa wersja Windowsa 11, w opcjach będzie można nie tylko przejrzeć obecną licencję na usługi, ale także zaplanować zmiany w tym zakresie. Niewykluczone, że docelowo opcji będzie tu jeszcze więcej. Na razie nie ma pewności, czy opisywana nowość trafi do użytkowników w jednej z najbliższych, mniejszych aktualizacji, czy też zostanie udostępniona dopiero latem, w ramach Windowsa 11 22H2.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)