Windows 11 rusza z betą. Usunięto wiele błędów

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © YouTube

31.07.2021 09:28

Microsoft umożliwił korzystanie z wersji beta Windows 11 w bardziej stabilnej formie. Nowy system operacyjny trafił do kanału Beta. Wcześniej dostępny był tylko w kanale Dev, gdzie jego testowanie nie było zbyt przyjemne.

Nowa wersja beta Windows 11 pozbywa się głównych problemów swojej poprzedniczki. W wersji oznaczonej 21H2 pozbyto się przede wszystkim uporczywego błędu związanego z zamykaniem się Explorer.exe, który uniemożliwiał normalne korzystanie z systemu.

Poradzono sobie także z innymi błędami, między innymi związanymi z działaniem poszczególnych funkcji w Ustawieniach, a także z wyświetlaniem tytułów, okien i menu kontekstowych. Naprawiono też błędy związane z działaniem zegara, który potrafił się zacinać i wiele innych pomniejszych usterek, bez których korzystanie z testowego Windowsa 11 będzie o wiele przyjemniejsze.

Zmianom uległo też sporo elementów wizualnych. W wersji beta Windows 11 otrzymujemy ułatwiony dostęp do ustawień powiadomień, zaokrąglone kształty, które są wyraźnym odcięciem od ostrych form Windows 10, czy też małą zmianę w postaci czerwonego punktu na oknie aplikacji, który komunikuje użytkownikowi, że potrzebna jest jego interwencja w danym programie. O wszystkich usuniętych błędach i wprowadzonych nowościach przeczytać można na blogu Microsoftu.

Warto zauważyć, że wspomniane zmiany trafiły do kanału Dev już tydzień temu. Aktualną wersję systemu uznano za na tyle stabilną, by można było udostępnić ją w kanale Beta. Windows 11 testować mogą wszyscy zapisani do programu Windows Insider.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)