Jeśli czekasz na możliwość instalacji Windows 11, a twój komputer podaje sprzeczne informacje, nie jesteś sam. Jak się okazuje, w Windows Update można trafić na błąd, w wyniku którego informacja o zgodności z Windows 11 jest inna niż w aplikacji PC Health Check.

bETGRpOt

Usterkę opisuje Windows Latest. Chodzi o rzadką sytuację, w której oficjalna aplikacja do sprawdzania zgodności PC Health Check pokazuje możliwość instalacji Windows 11, a jednocześnie Windows Update twierdzi, że komputer nie spełnia wymagań. Jak podają użytkownicy, którzy doświadczają tego problemu, ponowne uruchomienie komputera lub wymuszenie sprawdzania aktualizacji w systemie nie przynoszą poprawy.

Microsoft potwierdził już problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Do czasu usunięcia usterki, użytkownicy zdecydowani na instalację Windowsa 11 mogą skorzystać z dwóch metod. Dostępny jest Asystent instalacji, który pomaga zaktualizować dany komputer oraz Windows 11 Media Creation Tool - kreator umożliwiający utworzenie nośnika instalacyjnego USB lub pobranie obrazu ISO, które przydadzą się do "czystej" instalacji.

Windows 11: sprawdź z PC Health Check, czy zainstalujesz
Windows 11: sprawdź z PC Health Check, czy zainstalujesz
bETGRpOv

Chociaż w przypadku aktualizacji Windowsa 10 do 11 utrata danych nie powinna mieć miejsca, jak zawsze warto zadbać o kopię zapasową danych. Warto też wiedzieć, że po przeprowadzeniu aktualizacji, użytkownicy mogą przez pewien czas wrócić do poprzedniej wersji systemu, jeśli nowa nie przypadnie im do gustu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (122)
bETGRpPr