Windows 11: pobierz system z Asystentem instalacji - na własne ryzyko

Windows 11: pobierz system z Asystentem instalacji - na własne ryzyko

Asystent instalacji Windows 11
Asystent instalacji Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
06.10.2021 10:51

Windows 11 działa już w niektórych komputerach, ale tempo wdrażania z pewnością nie będzie imponujące. Microsoft celowo ogranicza dostępność nawet w tych pecetach, które spełniają wymagania, aby na bieżąco eliminować błędy. Zamiast czekać, można jednak zaryzykować.

Microsoft udostępnił już bowiem Asystenta instalacji Windows 11, dzięki któremu posiadacze komputerów spełniających wymagania mogą od ręki zainstalować nowy system. Nie trzeba więc czekać na ruch producenta i udostępnienie aktualizacji w Windows Update, choć trzeba wyraźnie zaznaczyć - Microsoft właśnie to zaleca. Użytkownicy oczekujący pełnej zgodności muszą po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Dla pozostałych i głównie tych, którzy są gotowi nieco zaryzykować, powstało narzędzie do aktualizacji. Po pobraniu aplikacji wystarczy ją uruchomić w Windows 10, a następnie "przeklikać" krótki kreator, który automatycznie pobierze odpowiednią wersję Windows 11 dla danego komputera, a później ją zainstaluje. Przed przystąpieniem do tego procesu warto zacząć od sprawdzenia, czy dany komputer sprosta potrzebom Windows 11, a potem zadbać o kopię zapasową danych.

Pobieranie Windows 11 w Asystencie instalacji
Pobieranie Windows 11 w Asystencie instalacji© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Warto pamiętać, że do aktualizacji do Windowsa 11 konieczne jest posiadanie zainstalowanego Windows 10 przynajmniej w wersji 20H1. Po pobraniu systemu przez Asystenta instalacji, podczas instalacji komputer kilka razy może się ponownie uruchamiać. Należy cierpliwie czekać na zakończenie instalacji i nie zakłócać pracy oprogramowania. Może to trochę potrwać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)