Windows 12 w programie Insider? Microsoft uruchomił kanał Canary

Windows 12 w programie Insider? Microsoft uruchomił kanał Canary08.03.2023 15:12
Windows
Windows
Źródło zdjęć: © Pixabay

Windows 12 teoretycznie może lada moment trafić w ręce pierwszych użytkowników gotowych na eksperymenty. W programie Insider dla testerów "okienek" pojawił się bowiem nowy kanał Canary - z założenia służący testom najmniej stabilnych wersji oprogramowania.

W efekcie pojawiają się spekulacje, że może chodzić o Windowsa 12, o którym ostatnio sporo się mówi. Windows 12 miałby być kolejnym systemem Microsoftu i to przygotowywanym już na 2024 rok - jeśli wierzyć pierwszym nieoficjalnym doniesieniom w tym zakresie. Wówczas miną 3 lata od premiery Windows 11.

Jak podaje Windows Central, teraz Microsoft uruchamia w programie Insider nowy kanał Canary, gdzie testerzy będą mogli sprawdzać możliwości najświeższych kompilacji Windowsa, które z założenia działają niestabilnie i są na tym etapie po prostu niedopracowane. Chociaż oficjalnie nigdzie taka informacja nie pada, w sieci pojawia się sporo spekulacji, że w ten sposób Microsoft chce rozpocząć testy Windowsa 12.

Naturalnie równie dobrze może też chodzić o dalszy rozwój Windowsa 11, ale warto pamiętać, że system jest już na rynku od końca 2021 roku i dotychczas był testowany i rozwijany innym trybem, który zdaje się działać. Zmiana podejścia do tempa rozwoju systemu i formy testowania aktualizacji w programie Insider po takim czasie bez wątpienia byłaby zaskoczeniem dla użytkowników.

Czy warto kupić mobilny monitor LG gram +view?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)