Windows 12 w programie Insider? Microsoft uruchomił kanał Canary

Windows 12 w programie Insider? Microsoft uruchomił kanał Canary

Windows
Windows
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
08.03.2023 15:12

Windows 12 teoretycznie może lada moment trafić w ręce pierwszych użytkowników gotowych na eksperymenty. W programie Insider dla testerów "okienek" pojawił się bowiem nowy kanał Canary - z założenia służący testom najmniej stabilnych wersji oprogramowania.

W efekcie pojawiają się spekulacje, że może chodzić o Windowsa 12, o którym ostatnio sporo się mówi. Windows 12 miałby być kolejnym systemem Microsoftu i to przygotowywanym już na 2024 rok - jeśli wierzyć pierwszym nieoficjalnym doniesieniom w tym zakresie. Wówczas miną 3 lata od premiery Windows 11.

Jak podaje Windows Central, teraz Microsoft uruchamia w programie Insider nowy kanał Canary, gdzie testerzy będą mogli sprawdzać możliwości najświeższych kompilacji Windowsa, które z założenia działają niestabilnie i są na tym etapie po prostu niedopracowane. Chociaż oficjalnie nigdzie taka informacja nie pada, w sieci pojawia się sporo spekulacji, że w ten sposób Microsoft chce rozpocząć testy Windowsa 12.

Naturalnie równie dobrze może też chodzić o dalszy rozwój Windowsa 11, ale warto pamiętać, że system jest już na rynku od końca 2021 roku i dotychczas był testowany i rozwijany innym trybem, który zdaje się działać. Zmiana podejścia do tempa rozwoju systemu i formy testowania aktualizacji w programie Insider po takim czasie bez wątpienia byłaby zaskoczeniem dla użytkowników.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)