Windows 12: "przeciek" sugeruje premierę w 2024 roku

Windows - koncepcja logo
Windows - koncepcja logo
Źródło zdjęć: © Pixabay, dobreprogramy
Oskar Ziomek

03.03.2023 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 12 staje się tematem numer jeden w internetowych przeciekach dotyczących dalszego rozwoju systemu Microsoftu. Chociaż większość użytkowników czeka na możliwość instalacji Windowsa 11, po sieci krążą plotki o rzekomo nadchodzącej premierze Windowsa 12 - i to już w 2024 roku.

Windows 12 miałby się pojawić na rynku już w 2024 roku - wynika z przecieku, do którego dotarł jeden z użytkowników Twittera. Serwis Windows Central opisuje szczegóły i zwraca uwagę, że chodzi o wpis znanego leakstera, który miał cytować w poście fragmenty dokumentacji Intela związanej z premierą nowych procesorów Meteor Lake-S. W usuniętym już teraz wpisie pojawiła się informacja o zgodności z Windowsem 12.

Na tę chwilę nic więcej nie wiadomo, więc sygnał dotyczący Windowsa 12 warto brać z przymrużeniem oka. Nie zmienia to jednak faktu, że taki scenariusz nie jest niemożliwy. Windows 11 co prawda dopiero zyskuje na popularności, ale z drugiej strony w 2024 roku (który jest sugerowany jako potencjalna data premiery dla Windowsa 12), miną 3 lata od premiery pierwszego wydania Jedenastki. Nie można wykluczyć, że Microsoft chciałby wydać nowy system właśnie po takim czasie.

Z drugiej strony należy pamiętać, że Windows 11 jest nadal rozwijany i za kilka miesięcy ma dostać sporą aktualizację 23H2. Już teraz użytkownicy mogą natomiast pobierać pakiet Moment 2, ale instalację trzeba wymusić w Windows Update. W przeciwnym razie nowości trafią do komputera dopiero z marcowymi poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa, a więc w połowie miesiąca, w tzw. Patch Tuesday.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (250)