Windows 7 bez pełnego wsparcia ze strony Nvidii

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

08.01.2020 07:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nvidia ogłosiła, że 14 stycznia 2020 roku, a więc dzień porzucenia Windowsa 7 przez Microsoft, jest również ostatnim dniem pełnego wsparcia dla tego systemu z jej własnej strony. Choć na razie dotknie to przede wszystkim posiadaczy roboczych kart Quadro, a nie konsumenckich GeForce'ów. Jednakowoż nie wiadomo, jak długo taki stan się utrzyma.

Jak wynika z rozesłanego przez producenta biuletynu, po 14 stycznia nie zostanie wydany już żaden sterownik do Quadro dla Windowsa 7, czy to duża aktualizacja czy poprawka błędów.

Przy czym trochę nieoczekiwanie, ale jednak z uzasadnionej przyczyny wsparcie stracą też Windows 8 i 8.1, a także Windows Server 2008. Należą bowiem do jednej gałęzi z siódemką, patrząc na strukturę sterownika Nvidii, a ich udział w rynku jest obecnie marginalny.

Producent zachęca do przesiadki na Windowsa 10

"Nvidia zaleca, aby obecni użytkownicy Windows 7/8/ 8.1 i Windows Server 2008 (R2) przenieśli się na odpowiedni system operacyjny oparty na Microsoft Windows 10 w najbliższym możliwym terminie" – czytamy. Niestety, ciężko powiedzieć jak rzeczona porada ma się wobec użytkowników GeForce'ów. W sprawie tych kart zieloni na razie odmawiają komentarza.

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się jedynie dowiedzieć, że temat dalszych aktualizacji sterownika GeForce'ów dla Windowsa 7 i wersji mu pokrewnych jest otwarty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (204)