Windows 7 pod koniec roku w co drugiej firmie?

Windows 7 pod koniec roku w co drugiej firmie?

Wojciech Cybulski
18.03.2010 15:19

Do końca 2010 roku ponad połowa firm zainstaluje na swoich komputerach Windows 7 - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Dimensional Research.

Autorzy raportu przepytali 923 przedsiębiorców o ich plany związane z migracją ku najnowszej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft. Okazało się, że w styczniu tego roku Windows 7 znalazł się na komputerach 16% ankietowanych, a kolejne 42% z nich planuje zainstalować go do końca tego roku. Większość firm decyduje się na migrację do Windows 7 bezpośrednio z Windows XP, a motywuje ich do tego zbliżający się koniec wsparcia świadczonego przez Microsoft. Co ciekawe, więcej niż połowa przedsiębiorców nie zamierza czekać z instalacją nowego systemu do wydania zbioru poprawek Service Pack 1, co może świadczyć, że uważają oni Windows 7 za produkt dopracowany (w odróżnieniu od Visty, która jest raczej kiepsko oceniana przez sektor biznesowy). Autorzy raportu przewidują, że proces migracji ku Windows 7 potrwa do 2012 r., kiedy to następca Visty znajdzie się na 85% firmowych komputerów.

Windows 7 w odróżnieniu od swojego poprzednika został bardzo ciepło przyjęty przez rynek, a dysproporcje w sprzedaży między Vistą a Siódemką są ogromne. Microsoft sprzedał już 90 mln licencji na swój najnowszy desktopowy system operacyjny, a plany na ten rok mówią o kolejnych 300 mln kopii. Windows 7 jest więc bez wątpienia jednym z największych komercyjnych sukcesów Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)