Windows 7 Professional również rozpoczął informowanie o końcu wsparcia

Windows 7 Professional również rozpoczął informowanie o końcu wsparcia20.10.2019 20:59
(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)

Microsoft jakiś czas temu zaczął użytkownikom Windowsa 7 Home wyświetlać powiadomienia o zbliżającym się końcu wsparcia. Niniejszym do grona szczęśliwców dołączają posiadacze wersji Professional.

Jak pamiętacie. wsparcie Windowsa 7 oficjalnie zakończy się w styczniu 2020 roku. Po tej dacie system nie otrzyma już żadnych aktualizacji.

Wyjątkiem są użytkownicy korporacyjni, którzy mogą wykupić dostęp do łatek bezpieczeństwa na okres do trzech lat. Tu jednak Microsoft dokonuje swoistego strzyżenia owiec, gdyż wstępna opłata wynosi 50 dol. za każdego użytkownika(!) na rok i rośnie dwukrotnie w każdym kolejnym roku, ostatecznie zatrzymując się na sumie 200 dol.

Po 10 latach okres wsparcia dla systemu Windows 7 dobiega końca w dniu 14 stycznia 2020 roku. Wiemy, że zmiany mogą być trudne, dlatego jesteśmy tu, aby pomóc: doradzimy, co zrobić dalej i odpowiemy na pytania dotyczące zakończenia wsparcia.

Komunikat o takiej mniej więcej treści wyświetlał się dotychczas posiadaczom Windowsa 7 Home. Za sprawą aktualizacji KB4493132 trafia także do Windowsa 7 Professional, choć tylko w przypadku, gdy system nie działa w domenie Active Directory.

(fot. ghacks.net)
(fot. ghacks.net)

Odnośnik zaszyty we wiadomości prowadzi do strony, na której pokrótce omówiono proces stworzenia kopii zapasowej i migracji na Windowsa 10. Producent przytacza przy okazji opinie kilku zadowolonych użytkowników dziesiątki. Jasne, wszystko to już było – ale teraz dodatkowo przypominajko-reklama Microsoftu rozszerza zakres działania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)