Windows 8 z obsługą USB 3.0

Grzegorz Niemirowski

23.08.2011 02:10, aktual.: 23.08.2011 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na swoim blogu Microsoft potwierdził, że Windows 8 będzie obsługiwać standard USB 3.0. Przedstawił także szczegóły prac.

Standard USB zawitał do systemu Microsoftu wraz z Windows 95 OSR2, obsługiwana była wersja 1.1. Wsparcie dla USB 2.0 pojawiło się wraz z Windows XP SP1. Rozwój stosu USB następował ewolucyjnie. Jednak, gdy Microsoft podjął decyzję o rozszerzeniu obsługi USB także o wersję 3.0, rozważano czy nie przepisać stosu USB na nowo. W końcu zdecydowano, że za kontrolery USB 2.0 i starsze będzie odpowiedzialny istniejący stos, natomiast dla kontrolerów USB 3.0 napisany zostanie nowy. W czasie prac nad nowym stosem, Microsoft posiłkował się specjalnie stworzonymi urządzeniami wirtualnymi oraz rozbudowanymi diagramami. Powstało nawet narzędzie generujące kod źródłowy z diagramów Visio. Potem rozpoczęto testy z użyciem fizycznego sprzętu. Ponieważ obecnie jest na świecie 10 miliardów urządzeń USB, postanowiono pogrupować je i opracować mały, ale reprezentatywny ich podzbiór. W ten sposób wybrano ok. 1000 urządzeń do dalszych testów. Microsoft opracował też własne testowe urządzenie, symulujące zachowania wielu innych urządzeń. Jego schemat opracowano z wykorzystaniem zaawansowanego narzędzia projektowego jakim jest MS Paint.

Choć urządzeń obsługujących USB 3.0 jest nadal mało, Microsoft spodziewa się, że ich popularność gwałtownie wzrośnie w ciągu następnych 2 lat. Jest też prawdopodobne, że stos USB 3.0 znajdzie się w dodatku SP2 dla Windows 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)
Zobacz także