Windows Defender po Creators Update: wysyp błędnych powiadomień

Windows Defender po Creators Update: wysyp błędnych powiadomień

Windows Defender po Creators Update: wysyp błędnych powiadomień
Oskar Ziomek
14.04.2017 12:09

Po najnowszej aktualizacji systemu Windows 10, również Windows Defender przeszedł metamorfozę. Poza wyglądem aplikacji i jeszcze większym zespojeniem z samym systemem, inaczej działają teraz także powiadomienia. Ikonka na pasku zadań informuje użytkownika o problemach, ale jak raportują użytkownicy, robi to zbyt często, reagując nawet na zupełnie niezwiązane z bezpieczeństwem zdarzenia.

Niepokojący symbol wykrzyknika pojawiać się może w najmniej spodziewanych momentach, niepotrzebnie martwiąc użytkownika o nieistniejącym zagrożeniu. Użytkownicy wspominają między innymi o komunikatach związanych ze zmianą jasności wyświetlacza w laptopach, ustanawianiem połączeń VPN, a nawet komunikatach dotyczących baterii, również na komputerach stacjonarnych.

Użytkownicy nie kryją swojego niezadowolenia, opisując własne przypadki niepoprawnych powiadomień:

To kolejny krok wstecz, po tym jak Microsoft zrobił kilka kroków wprzód. Pracuję na desktopie podłączonym do UPS-a, a system martwi się o żywotność baterii?

Jasność wyświetlacza, sterownik kamerki internetowej, który celowo dezaktywowałem i ostrzeżenia o baterii, pomimo, że mój laptop jest nieustannie podpięty do gniazdka.

Żółty trójkąt ostrzegawczy pojawia się z tych powodów cały czas.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft dopuścił się błędu w oprogramowaniu, które niepoprawnie interpretuje zdarzenia i tworzy zbędne powiadomienia. Z pewnością usterka zostanie naprawiona wraz z którąś z kolejnych aktualizacji, jednak mimo to, całe zdarzenie można uznać za jedną z najbardziej irytujących (jak dotąd) wpadek związanych z aktualizacją Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)