Windows Holographic z myślą o zwykłych użytkownikach. Znamy już wymagania

Windows Holographic z myślą o zwykłych użytkownikach. Znamy już wymagania

Windows Holographic z myślą o zwykłych użytkownikach. Znamy już wymagania
21.11.2016 17:27

Holograficzny pulpit (Windows Holographic Shell) ma być jedną znajważniejszych nowości w aktualizacji Creators Update dla Windowsa10. Zapowiedziano, że będzie można z niego korzystać nie tylko naultrakosztownych goglach HoloLens, ale też na tańszych HTC Vive czyOculus Rift, a nawet na całej generacji jeszcze tańszych gogliwirtualnej rzeczywistości produkowanych przez partnerów Microsoftu,których ceny zaczną się od 299 dolarów. Jakiego jednak do tegowszystkiego trzeba mieć peceta? W końcu wymogi do grania w VR sązaporowe.

W Sieci pojawiły się zrzuty ekranu z instalatora WindowsHolographic, a konkretnie etapu mierzącego wydajność sprzętu.Wygląda na to, że praktycznie wszystkie lepsze komputery zostatnich trzech lat będą mogły swobodnie poradzić sobie zpulpitem w wirtualnej rzeczywistości. Wymagane jest 4 GB RAM,czterordzeniowy procesor, karta graficzna wspierająca DirectX 12,kontroler USB 3.0 oraz 1 GB wolnego miejsca na dysku. Do tegooczywiście gogle VR oraz przynajmniej trzy metry kwadratowepowierzchni.

Obraz

Stosunkowo największym problemem może być grafika. W wypadkuIntela potrzebujemy co najmniej zintegrowanych GPU stosowanych wHaswellach (HD 4200, 4400, 4600, 5000 oraz Iris 5100 i 5200), dlaNvidii potrzebne jest co najmniej GeForce z serii 600, zaś dla AMDto co najmniej Radeony HD 7000 oraz APU Kaveri. Poprzeczkęzawieszono jednak znacznie niżej, niż myśleliśmy, w Siecipojawiały się wcześniej opinie, że Windows Holographic będziepotrzebowało znacznie mocniejszych kart (nawet na poziomie GTX1060).

Z takim podejściem do sprawy Microsoft ma realne szanse nazdobycie wiodącej pozycji w świecie VR, a co więcej, wyznaczeniewspólnych standardów sprzętu i oprogramowania, w których dowolnegry, filmy i aplikacje działają na dowolnych goglach. Jedynymrealnym software’owym konkurentem w tej dziedzinie jest Google –jednak jego Android Daydream ograniczony jest wyłącznie dosmartfonów, skazanych na pracę jako wyświetlacze zwykłychzestawów nagłownych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)