Windows Home Server "Vail" - publiczna beta wydana

Redakcja

26.04.2010 20:45

Dosłownie kilka minut temu opublikowana została wersja beta nowego wydania Windows Home Server "Vail". Jest ona dostępna do pobrania dla wszystkich chętnych w witrynie Microsoft Connect.

Windows Home Server jest rozwiązaniem, którego celem jest stworzenie domowego serwera - centralnego magazynu przechowującego zdjęcia, muzykę, filmy oraz dokumenty domowników. Dane użytkowników są zabezpieczane dzięki wbudowanym mechanizmom do tworzenia kopii zapasowych. Druga wersja WHS o kodowej nazwie "Vail" jest zbudowana w oparciu o system Windows Server 2008 R2. Podobnie jak poprzednik, nacisk położono na przechowywanie plików i tworzenie ich kopii. Ponadto istnieje także możliwość stworzenia kopii zapasowej poszczególnych komputerów działających w sieci. Ciekawą opcją jest streaming filmów i muzyki - zarówno w wewnętrznej sieci domowej, jak i przez Internet.

Nowa wersja Windows Home Server zawiera przebudowany interfejs, który w dużej mierze jest teraz oparty o Silverlight oraz wykorzystuje funkcje wprowadzone w Windows 7 (np. grupy domowe). Kompletnie zmieniono także panel do zarządzania serwerem - jest on teraz nieco łatwiejszy w obsłudze i bardziej intuicyjny. "Vail" pozwala także na instalację zewnętrznych dodatków rozszerzających jego funkcjonalność.

Windows Home Server o kodowej nazwie "Vail" będzie preinstalowany w wersji OEM na specjalnie przygotowanych dla domu serwerach. Możliwe jednak, że pojawi się opcja zakupu systemu oddzielnie i instalacji go na własnym sprzęcie. Do działania Windows Home Server "Vail" wymaga 64-bitowego procesora, 1 GB pamięci RAM oraz dysku o pojemności 160 GB. Zainteresowanym polecamy obejrzenie krótkiego filmiku umieszczonego przez Microsoft w serwisie YouTube, który prezentuje interfejs nowego systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)