Windows Media Center SDK z otwartym kodem. Źródła są na GitHubie

Windows Media Center SDK z otwartym kodem. Źródła są na GitHubie

Windows Media Center SDK z otwartym kodem. Źródła są na GitHubie
Windows Media Center SDK z otwartym kodem. Źródła są na GitHubie
25.04.2019 17:07, aktualizacja: 25.04.2019 17:46

Pamiętacie Windows Media Center? To całkiem niezła aplikacja multimedialna Microsoftu, w której można słuchać muzyki i radia internetowego, oglądać filmy, a nawet oglądać telewizję i korzystać z DVR. Kod Windows Media Center został właśnie udostępniony na GitHubie.

Pakiet multimedialny pojawił się na rynku wraz z Windowsem XP, a w zasadzie jako odmiana XP Media Center Edition, która przeszła bez większego echa. Był rozwijany przez kilka lat, aż do wydania Windowsa 7. Centrum straciło użytkowników w czasach największej popularności Windowsa 7, na 8 i 8.1 było dostępne tylko jako płatny dodatek. W Windowsie 10 został zastąpiony przez nowocześniejsze aplikacje, ale wciąż można było go zainstalować.

Na GitHubie nie znalazły się źródła odtwarzacza, ale towarzyszącego mu SDK. Co więcej, część plików i bibliotek jest tam w postaci binarnej. Udostępnił je Charlie Owen, były menedżer w Microsofcie. Owen pracował nad programem między 2004 i 2009 rokiem.

Jeśli więc macie ochotę napisać rozszerzenie dla WMC, możecie przystąpić do pracy, ale nie będzie to łatwe zadanie choćby dlatego, że trudno znaleźć oryginalny instalator WMC. W repozytorium znajdują się także przykłady, dokumentacja (obecnie przerabiana z formatu DOC na Markdown) i komponenty pochodzące z prywatnych zbiorów Owena.

Dlaczego to zrobił? Owen wierzy, że w ten sposób pomoże zachować kawałek historii. Dzięki jego pracy nie odejdą w niepamięć wysiłki zespołu eHome w szeregach Microsoftu. Niestety oryginalny instalator nie jest już dostępny na stronach Microsoftu (być można go jeszcze znaleźć w sieci). Kod nie jest raczej użyteczny w środowisku produkcyjnym, ale może posłużyć jako materiał edukacyjny i podstawa badań archeologicznych (oprogramowanie rozwija się tak szybko, że analiza niemal 20-letniego programu jest już archeologią).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)