Windows Phone 8 coraz bliżej - co nowego?

Windows Phone 8 coraz bliżej - co nowego?

Wojciech Cybulski
03.02.2012 05:13, aktualizacja: 03.02.2012 11:54

Microsoft sukcesywnie udoskonala swój mobilny system operacyjny - do Sieci wyciekła właśnie lista nowości, które trafią do Windows Phone 8. Możemy liczyć między innymi na komunikator Skype domyślnie zintegrowany z systemem oraz pełną obsługę NFC.

Windows Phone 8 będzie odznaczał się dopracowaną obsługą procesorów dwurdzeniowych oraz ekranów dotykowych w czterech rozdzielczościach. Pojawi się także wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC, która jest wykorzystywana do płacenia w terminalach zbliżeniowych i przy przesyłaniu danych między telefonami. Ponadto system ma być domyślnie zintegrowany z komunikatorem Skype a przeglądarka internetowa (mobilny Internet Explorer) ma korzystać z mechanizmu kompresji danych po stronie serwera, co pozwoli oszczędzać cenny transfer - podobne rozwiązania stosuje w swoich mobilnych przeglądarkach Opera.

Co jeszcze? Windows Phone 8 będzie obsługiwał karty MicroSD, co pozwoli wypuścić na rynek telefony z dodatkowym slotem na kartę pamięci. System będzie także lepiej zintegrowany z usługami Xbox i SkyDrive - możliwa będzie między innymi łatwa synchronizacja muzyki. Pojawi się także możliwość automatycznego łączenia się z sieciami WiFi (Hotspot) należącymi do naszego operatora. WP8 ma oferować także natywne szyfrowanie danych mechanizmem Bitlocker. Ponadto jądro WP8 będzie posiadało kilka rozwiązań zastosowanych pierwotnie w Windows 8 - niemal identycznie ma wyglądać stos sieciowy i elementy zabezpieczeń. Ma to pozwolić na stosunkowo proste portowanie aplikacji z Windows 8 na Windows Phone 8. Deweloperzy tworzący programy dla Androida i iOS także mogą liczyć na kilka udogodnień ułatwiających przenoszenie aplikacji na WP8.

Windows Phone 8 (Apollo) zostanie wydany prawdopodobnie w IV kwartale tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)