Windows Phone coraz popularniejszy - głównie dzięki Nokii

Windows Phone coraz popularniejszy - głównie dzięki Nokii

Wojciech Cybulski
20.03.2012 22:43

Rozwijany przez Microsoft system Windows Phone powoli zyskuje uznanie konsumentów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy udział telefonów z WP w europejskim rynku wzrósł pięciokrotnie.

Obecnie telefony z systemem Windows Phone mogą pochwalić się 2,5% udziałem w europejskim rynku. To duży wzrost, gdyż jeszcze rok temu smartfony z systemem Microsoftu stanowiły zaledwie 0,5% rynku w Europie. Jeżeli obecny trend zostanie zachowany, to Windows Phone może przekroczyć psychologiczną barierę 10% udziału w rynku już w 2013 roku. Obecnie popularność Windows Phone rośnie głównie za sprawą Nokii. W Wielkiej Brytanii aż 87% wszystkich telefonów z WP to Nokia Lumia 800. Sytuacja ta będzie się raczej utrzymywać, gdyż już wkrótce czeka nas rynkowy debiut Nokii Lumia 900 z ekranem 4,3-cala. Model ten ma pomóc Nokii w zdobyciu rynku w USA, choć także w Europie powinien cieszyć się sporą popularnością.

Przy okazji warto wspomnieć, że Nokia udostępniła właśnie użytkownikom wszystkich modeli Lumia darmową nawigację Nokia Drive 2.0. W nowej wersji aplikacji mapy można pobrać bezpośrednio do pamięci telefonu i używać ich offline, dzięki czemu z nawigacji można korzystać także także za granicą, bez obaw o koszta pobierania danych w roamingu. Ponadto nawigacja ma wzbogacić się o nowe POI, lokalizację fotoradarów, wskazówki dotyczące ograniczeń prędkości i kilka innych usprawnień.

Oczywiście Windows Phone będący najmłodszą platformą mobilną na rynku nie może się jeszcze mierzyć z Androidem i iOS, ma jednak przed sobą perspektywy, których brakowało między innymi Symbianowi. Najbliższe 3 kwartały powinny pokazać, czy Windows Phone jest w stanie dogonić swoich głównych konkurentów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)