Windows Phone coraz popularniejszy wśród użytkowników i deweloperów

Windows Phone coraz popularniejszy wśród użytkowników i deweloperów

Wojciech Cybulski
19.05.2012 17:14

Telefony z Windows Phone stale zyskują na popularności - w Chinach smartfony z systemem Microsoftu są już bardziej popularne niż iPhone zaś oficjalny sklep Windows Phone Marketplace właśnie przełamał barierę 90 tysięcy zgromadzonych aplikacji.

Jak poinformował dyrektor operacyjny Microsoftu w Chinach, w ciągu zaledwie 2 miesięcy od debiutu telefony z Windows Phone opanowały 7% chińskiego rynku. Tym samym Windows Phone stał się w Państwie Środka bardziej popularny niż telefony Apple, z których korzysta 6% użytkowników. Przedstawiciele firmy z Redmond mają nadzieję, że debiut telefonów z Windows Phone 8 oraz tabletów z Windows 8 jeszcze bardziej umocni pozycję Microsoftu w Państwie Środka.

Nawet najlepszy mobilny system operacyjny nie może jednak funkcjonować bez solidnej bazy oprogramowania. Oficjalny sklep z aplikacjami - Windows Phone Marketplace - przełamał kolejną barierę, tym razem 90 tysięcy zgromadzonych programów i gier. Szacuje się, że przy obecnym tempie wzrostu już w czerwcu Marketplace będzie liczył 100 tysięcy aplikacji. Konkurencyjne Google Play i Apple App Store oferują 5 - 6 razy więcej aplikacji, jednak wlicza się w to także software przygotowany z myślą o tabletach z Androidem i iPadach.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec dobrych wiadomości i Windows Phone zacznie odnosić sukcesy także w Europie. Zdrowa konkurencja jest bowiem najlepszym motorem wszelkiego postępu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)