Windows Phone doczekał się wreszcie oficjalnego Dropboxa

Windows Phone doczekał się wreszcie oficjalnego Dropboxa

Windows Phone doczekał się wreszcie oficjalnego Dropboxa
Paweł Piskurewicz
22.01.2015 08:54, aktualizacja: 06.02.2015 13:07

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft ogłosił swoją współpracę z Dropboxem. Przy tej okazji zapowiedział również, że po wielu latach oczekiwania posiadacza telefonów z Windows Phone otrzymają oficjalną aplikację do obsługi tej chmury. Ten moment właśnie nastąpił.

Aplikacja interfejsem nie odbiega od tego co już znamy z wersji na iOS czy też Androida. Brakuje jedynie zakładki powiadomienia. Mamy więc listę naszych folderów i plików, podgląd samych grafik czy też ulubionych. Jest też opcja automatycznego przesyłania nowych zdjęć do chmury oraz zabezpieczenia plików hasłem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jednym z najważniejszych ograniczeń jest brak możliwości pobierania danych do pamięci urządzenia, czy też na kartę SD. Można to obejść poprzez aplikacje, w których uruchomimy plik, jednak nie z poziomu Dropboxa. Podobne ograniczenie spotkamy przy próbie przesłania pliku na nasz dysk. Jest to możliwe tylko i wyłączenie w przypadku zdjęć. Dropbox nie współpracuje także z systemowym menu udostępniania, chyba że udostępniamy sam link do pliku.

Przez te ograniczenia oficjalna aplikacja nie wykracza możliwościami poza to co już znajdziemy w jej nieoficjalnych zamienniki, takie jak np. CloudSix for Dropbox. Nie wykorzystuje w pełni możliwości API Windows Phone 8.1. Sprawdza się jako narzędzie szybkiego dostępu do naszych danych, ale zarządzanie nimi jest już ograniczone. Dropboxa dla Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)