Windows Phone i Windows 10 1511 już bez Skype’a. Czym go zastąpić?

Windows Phone i Windows 10 1511 już bez Skype’a. Czym go zastąpić?

Windows Phone i Windows 10 1511 już bez Skype’a. Czym go zastąpić?
03.07.2017 15:45

Użytkownicy Windows Phone już wcześniej narzekali na brak wielu aplikacji, ale ostatnio jest coraz gorzej. Z mobilnej platformy Microsoftu wycofano AutoMapę, a od początku lipca Windows Phone 8.1 został pozbawiony Skype’a. Wykluczone zostały także urządzenia z Windows 10 Mobile, które nie posiadają aktualizacji Anniversary Update lub nowszej. Owszem są zamienniki, ale jak długo?.

Microsoft wycofał aplikację Skype ze swoich starszych platform. Nie jest już ona dostępna na Windows Phone 8/8.1, Windows RT oraz Windows 10 Mobile, który nie jest zaktualizowany do wersji Anniversary Update. Ponadto zniknie integracja z aplikacją Wiadomości w nowszych wersjach Windows 10 Mobile. Skype będzie dostępny wyłącznie jako oddzielna aplikacja.

Użytkownikom porzuconego Windows Phone pozostaje więc nauczyć się żyć bez Skype’a. Na szczęście mogą oni sięgnąć po inne i wcale nie gorsze aplikacje. Pierwszą naszą propozycją jest Telegram, którego ze względu na wydaną miesiąc temu aktualizację, zaczęto określać nawet ostatnią deską ratunku dla użytkowników Windows Phone.

  • Telegram
  • Viber
[1/2] Telegram

Druga propozycja to Viber, nadal dostępny w wersji na Windows Phone 8 i 8.1. Aplikacja daje możliwość komunikowania się za pomocą wiadomości tekstowych i głosowych. Komunikator jak najbardziej można uznać za świetny zamiennik Skype’a.

Patrząc na sytuację Windows Phone, z którego wycofuje się coraz więcej twórców aplikacji, można stwierdzić, że najlepszym wyjściem jest przejście na Androida. Niestety nie widać widocznej poprawy w Windows 10 Mobile, który nie jest w stanie uporać się z ogromnymi brakami w swoim sklepie z aplikacjami. Szkoda, bo w segmencie smartfonów ze średniej i niskiej półki, Android nie ma konkurencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)