Windows zmienił menu Start. I to w najpopularniejszej wersji systemu

Windows zmienił menu Start. I to w najpopularniejszej wersji systemu

Windows 10 zmienił menu Start. To przez aktualizację
Windows 10 zmienił menu Start. To przez aktualizację
Źródło zdjęć: © shutterstock
29.10.2023 18:11

Microsoft zaserwował użytkownikom Windows 10 zmianę w menu Start. Chociaż oprogramowanie trafi do cybernetycznego składu staroci w październiku 2025 to otrzymał jeszcze przydatną funkcję. Oto czego można się spodziewać.

Windows 10 nie jest już najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu, ale nadal najpopularniejszą. Zmieniających wszystko aktualizacji nie należy się spodziewać, ale gigant z Redmond nadal troszczy się o komfort użytkowników. Tak też czyni przy okazji najnowszej korekty oprogramowania.

Menu Start po aktualizacji systemu Windows 10

Aktualizacja KB5031445 jest dostępna dla wszystkich użytkowników, ale pozostaje opcjonalna. Nie ma wpływu na zabezpieczenia systemu Windows 10, a jej instalacje musimy potwierdzić. Warto ten krok rozważyć, ponieważ przynosi on zmiany w menu Start.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obsługa tej sekcji będzie łatwiejsza dzięki nowej etykiecie "System"

Zmiany w menu start po aktualizacji Windows 10
Zmiany w menu start po aktualizacji Windows 10© Neowin

Jej obecność poniżej nazwy programu oznacza, że jest on istotny dla systemu operacyjnego.

Aplikacje oznaczone jako System w Windows 10

Z punktu widzenia użytkownika zmienia się tylko dostępność informacji. Łatwiej jest zorientować się, że oprogramowanie ma wpływ na funkcjonowanie komputera, ale odinstalowanie pozostaje możliwe. W tym celu wystarczy użyć dotychczasowych ścieżek. Skierujemy się na nie wybierając prawy przycisk myszy i opcji Odinstaluj.

Nowy znacznik System nie oznacza bowiem aplikacji bez których system operacyjny przestanie działać. Usunięcie takiego komponentu spowoduje, że Windows 10 skoryguje swoje funkcjonowanie. To może przeszkadzać użytkownikowi, ale nie zawsze będzie dla niego znaczące.

Katarzyna Rutkowska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)