Wine 1.3.8 z obsługą MSXML

Wine 1.3.8 z obsługą MSXML

Wojciech Cybulski
28.11.2010 19:26, aktualizacja: 28.11.2010 20:02

Jest już dostępna kolejna wersja testowa Wine - popularnej implementacji WinAPI dla systemów Unix.

Wine jest oprogramowaniem typu Open Source pozwalającym na uruchomianie programów i gier stworzonych z myślą o Windows w systemie Linux i pokrewnych. Wśród tytułów, które bardzo dobrze działają pod Wine można wymienić World of Warcraft, StarCraft II, The Sims 3 oraz Call of Duty 4. Wine pozwoli nam uruchomić pod Linuksem także Microsoft Office, Adobe Photoshop, Adobe Dreamweaver i wiele innych popularnych programów. Lista kompatybilnych aplikacji jest dostępna na stronie domowej projektu.

Testowe wydanie Wine 1.3.8 zawiera szereg drobnych zmian. Nieznacznym modyfikacjom uległ interfejs programu, wprowadzono wiele poprawek do instalatora, pojawiła się także dokumentacja dla wszystkich zainstalowanych plików binarnych. Nowe Wine obsługuje teraz schematy MSXML i posiada zaktualizowane tłumaczenia. Ponadto z oprogramowania usunięto szereg błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach. Pełna lista zmian dostępna jest w opublikowanym przez twórców ogłoszeniu o wydaniu.

Wine 1.3.8 można pobrać bezpośrednio ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)