WinRAR 6.10 do pobrania. Integruje się z menu kontekstowym Windowsa 11

Nowa wersja WinRAR-a w Windows 11
Nowa wersja WinRAR-a w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

25.01.2022 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WinRAR został zaktualizowany do wersji 6.10 i choć na razie nie jest dostępne spolszczenie, jest to pierwsze wydanie, które ucieszy użytkowników Windowsa 11. Po aktualizacji WinRAR integruje się bowiem z menu kontekstowym eksploratora, co daje szybki dostęp do kluczowych opcji.

Nowy WinRAR 6.10, oprócz pojawienia się w menu kontekstowym Windowsa 11, to także inne zmiany. W dzienniku czytamy między innymi o dopracowaniu działania szeregu komend w przypadku obsługi przez interfejs tekstowy, a poza tym - o nowościach w GUI. Drobniejsze zmiany obejmują na przykład opcję dopasowywania wielkości archiwum do 2-gigabajtowych nośników, co można znaleźć w ustawieniach kompresji.

Szczegóły integracji WinRAR-a z menu kontekstowym Windowsa 11 można skontrolować w ustawieniach. Opcja "Legacy context menus" pozwala wyświetlić pozycje WinRAR-a w menu, jeśli domyślnie się nie wczytują. W przeciwnym razie należy zostawić tę opcję wyłączoną, by nie zduplikować wpisów.

WinRAR 6.10 to także pierwsza wersja wymagająca do działania minimum Windowsa Visty. Twórcy zdecydowali się zrezygnować ze zgodności z leciwym Windowsem XP, ale chyba mało kto będzie im to miał za złe. Według statystyk statcounter, XP to mniej niż 0,6 proc. wszystkich odmian Windowsa będących obecnie w użyciu. Znakomitą większość stanowią instalacje Dziesiątki.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)